& دلتا ، لغو برخاستن& نتایج دور نادرست در نزدیکی میس در JFK

به نظر می رسد تماس نزدیک در فرودگاه بین المللی کندی جمعه شب که در آن یک هواپیمای امریکن ایرلاینز از باند فرودگاه مقابل هواپیمای دلتا ایر لاین در حال عبور بود، زمانی رخ داد که خلبانان خطوط هوایی امریکن ایرلاینز دستورات کنترلرهای ترافیک هوایی، سوابق رادار و ضبط مکالمات را به اشتباه تفسیر کردند. نشان می دهد.

پرواز 1943 دلتا که عازم جمهوری دومینیکن بود، مجبور شد پرواز خود را متوقف کند. هیچ یک از 145 مسافر آن آسیبی ندیدند.

به گفته راس فاینشتاین، سخنگوی سابق حمل و نقل، هواپیمای امریکن ایرلاینز، پرواز 106، به مقصد لندن با 137 مسافر، حدود ساعت 8:45 بعد از ظهر در حال حرکت در امتداد تاکسی وی بود که به نقطه ای رسید که دو باند به صورت عمود بر هم می گذرند. اداره امنیت و خطوط هوایی آمریکا که گفته اند رادارها و ضبط های موجود در دسترس عموم را بررسی کرده است.

هواپیمای دلتا در انتظار برخاستن در باند 4 سمت چپ بود که با باند 31 چپ قطع می شود.

یک کنترل کننده ترافیک هوایی شنیده می شود به هواپیمای آمریکایی، یک بوئینگ 777، می‌گوید «از باند 31 به چپ بگذرد، که باید قبل از آمدن به سمت راست بپیچد تا برای حرکت در باند 4 سمت چپ پشت هواپیمای دلتا بیاید.

خلبان آمریکایی تأیید می کند: “صلیب 31 سمت چپ”.

یکی دیگر از کنترلرهای ترافیک هوایی به هواپیمای دلتا، یک بوئینگ 737، می گوید که از پرواز خارج شده است. خلبان دلتا تأیید می‌کند: «برای برخاستن، باند 4 سمت چپ، دلتا 1943 پاک شد».

به گفته آقای رادار نشان می دهد، اما پرواز آمریکایی، به جای چرخش به راست برای عبور از باند 31 چپ، به چپ و سپس راست دوید و مستقیماً در باند 4 سمت چپ حرکت کرد، همانطور که هواپیمای دلتا شروع به برخاستن خود کرد. فاینشتاین

در یک گزیده صوتی، یک کنترل کننده ترافیک هوایی شنیده می شود گفتن یک کلمه چهار حرفی یکی از کنترل‌کننده‌ها به هواپیمای آمریکایی دستور می‌دهد: “موقعیت خود را حفظ کن!” و یک کنترلر دیگر دو بار و سریع می گوید: “Delta 1943، لغو ترخیص پرواز!”

اداره هوانوردی فدرال روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که هواپیمای دلتا در حدود 1000 فوت دورتر از جایی که پرواز آمریکایی از باند فرودگاه عبور کرده بود، “ایست ایمن” داشت.

در ضبط‌های صوتی، پس از تایید خلبان دلتا مبنی بر لغو برخاستن، یک کنترل‌کننده کندی به خلبانان آمریکایی می‌گوید: «انحراف احتمالی خلبان».

یکی از خلبانان آمریکایی سعی می کند آنچه را که اتفاق افتاده است بفهمد و از برج می پرسد: “آخرین مجوزی که به ما داده شد، اجازه عبور از ما داده شد، آیا این درست است؟”

کنترل‌کننده پاسخ می‌دهد که هواپیمای آمریکایی واقعاً برای عبور آزاد شده بود، اما از باند 31 چپ عبور کرد و به‌جای اینکه از 4 سمت چپ عبور کرد و به سمت شروع 31 سمت چپ حرکت کرد، به سمت شروع باند 4 سمت چپ حرکت کرد.

کنترلر می گوید: «شما قرار بود باند 4 را به سمت چپ ترک کنید. “شما در حال حاضر از 31 چپ کم دارید.”

FAA گفت که فاجعه آشکار – و جلوگیری از – با کمک سیستمی شناسایی شده است که با استفاده از رادار و حسگرهای حرکتی، حرکات هواپیماها و وسایل نقلیه را در باند و تاکسی‌وی در کندی و حدود سه ده فرودگاه دیگر ایالات متحده شناسایی و نمایش می‌دهد.

این شرکت از ارائه جزئیات بیشتر در مورد این اپیزود که مربوط به یک مشکل سراسری دو روز قبل است که در آن هزاران پرواز پس از از کار افتادن سیستمی که FAA برای ارسال هشدارهای ایمنی به خلبانان استفاده می‌کند، به تعویق افتاد، خودداری کرد.

دلتا گفت: پس از توقف پرواز، هواپیمای دلتا به دروازه بازگشت، مسافران پیاده شدند و پرواز یک شبه به تاخیر افتاد. ایمنی مشتریان و خدمه ما همیشه اولویت دلتا است. 1 اولویت،” این شرکت هواپیمایی در بیانیه ای در روز یکشنبه گفت. ما از مشتریان خود به دلیل ناراحتی و تاخیر در سفر عذرخواهی می کنیم.

امریکن ایرلاینز روز یکشنبه از اظهار نظر خودداری کرد و در ایمیلی گفت که به FAA موکول خواهد شد

پرواز آمریکایی به سمت فرودگاه هیترو حرکت کرد. 13 دقیقه زودتر رسید.

هیئت ملی ایمنی حمل و نقل روز دوشنبه گفت که تحقیقاتی را آغاز کرده است و اظهارات خدمه پرواز را می گیرد، اطلاعات ضبط کننده پرواز را جمع آوری می کند و داده های کنترل ترافیک هوایی را بررسی می کند و انتظار می رود تا چند هفته دیگر گزارش اولیه را صادر کند.

اطلاعات ضبط کننده پرواز از کابین خلبان خطوط هوایی امریکن ممکن است در دسترس نباشد: دستگاه ها فقط دو ساعت ضبط دارند و پرواز از نیویورک به لندن هفت ساعت طول می کشد. هیئت ایمنی سال‌ها از FAA خواسته است که به ظرفیت ضبط 25 ساعته نیاز داشته باشد، و در گزارشی در سال 2018 اشاره کرد که “متاسفانه، تحقیقات اخیر ایمنی با مشکل مواجه شده است زیرا بخش‌های مربوطه از ضبط‌ها بازنویسی شده‌اند.”

آقای. فاینشتاین خاطرنشان کرد که مقررات فدرال اپراتورهای هواپیما را ملزم می کند در صورت “تهاجم باند فرودگاه” مانند آنچه روز جمعه رخ داد، فوراً به هیئت ایمنی اطلاع دهند.

او گفت: «احتمالاً بخشی از تحقیقاتی که NTSB به آن می‌پردازد این است که چرا هواپیما تصمیم به خروج گرفت و اگر اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفت.

آقای. فاینشتاین گفت که حادثه روز جمعه نزدیک‌ترین تماسی بود که او در یک فرودگاه آمریکایی از سال 2017 می‌شناخت، زمانی که یک جت ایر کانادا که در سانفرانسیسکو فرود آمد، با یک هواپیما به زمین برخورد کرد.

او گفت: «این در ایالات متحده بسیار غیرمعمول است، اما دلیل اینکه چرا آنقدر جدی گرفته می شود، اطمینان از تکرار نشدن آن است».

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما