در سرزمینی بدون فوتبال، گروه امیدوار است از آن برای به ثمر رساندن گل های آب و هوایی استفاده کند

نامه استرالیا یک خبرنامه هفتگی از دفتر استرالیا ما است. ثبت نام برای دریافت آن از طریق ایمیل

فوتبال حضور بسیار کمی در جزایر مارشال دارد. کشور مرجانی، با جمعیت 60000 نفر، هیچ مکان داخلی، زمین های بازی اختصاصی یا تیم های محلی سازمان دهی شده ندارد، چه رسد به اینکه یک تیم ملی داشته باشد – که این امر را به یک ناهنجاری جهانی تبدیل می کند.

به گفته شم لیوای، که در ماجورو، پایتخت کشور زندگی می کند، این به دلیل نفوذ مداوم کنترل ایالات متحده بر کشور است که ورزش هایی مانند بیسبال، بسکتبال و والیبال را رایج کرد. او گفت در حالی که تقریباً هر روستا زمین بسکتبال دارد، زمین فوتبال وجود ندارد. و اگر چه محلی‌ها را خواهید دید که در گروه‌های کلیسا و مدارس به توپ می‌پرند، مسابقات فوتبال سازمان‌یافته نادر است.

آقای. لیوای موسس و رئیس گروهی به نام فدراسیون فوتبال جزایر مارشال است که تلاش می کند تا آن را تغییر دهد و یک تیم ملی فوتبال ایجاد کند.

این یک نبرد سخت در کشوری است که هرگز علاقه واقعی به این ورزش نداشته است. و این گروه همچنین با یک خطر وجودی – و تلاش برای جلب توجه – روبرو است که همه چیز را تهدید می‌کند، از جایی که تیم‌ها می‌توانند بازی کنند تا اینکه آیا حتی کشوری برای بازی خواهند داشت: تغییرات آب و هوایی.

او گفت: “اگر تغییرات آب و هوایی بدتر شود، ما سرزمینی برای بازی فوتبال نخواهیم داشت.” لوی گفت.

این هفته، یکی دیگر از کشورهای جزیره اقیانوس آرام، وانواتو، رای تاریخی را در سازمان ملل به دست آورد که به بالاترین دادگاه جهان اجازه می دهد تا برای اولین بار، تعهداتی را که کشورها برای رسیدگی به تغییرات آب و هوایی دارند، تعیین کند. این بیانگر نقش بزرگی است که کشورهای جزیره اقیانوس آرام و ساکنان آنها – سیاستمداران تا فعالان جوان و علاقه مندان به ورزش – در بحث آب و هوا بازی می کنند و همچنین خطرات بزرگی که با آن مواجه هستند.

جزایر اقیانوس آرام برخی از آسیب پذیرترین جزایر در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوایی هستند و بسیاری در حال حاضر شروع به دیدن اثرات آن کرده اند.

بر اساس مطالعات انجام شده، بسیاری از جزایر مرجانی جزایر مارشال ممکن است تا دهه 2050 به دلیل بالا آمدن اقیانوس ها غیرقابل سکونت باشند. در ماجورو، آقای لیوای گفت، حوادث سیل که قبلا فصلی بودند، اکنون در هر ماه کامل اتفاق می‌افتند، جزایر کوچک را از ساحل به ساحل می‌برد، محصولات کشاورزی را ویران می‌کند و خانه‌ها را ویران می‌کند، در حالی که خانواده‌ها از قبل به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند، با جمعیت خالص کشور. کاهش می یابد.

این همان چیزی است که فدراسیون فوتبال می خواهد آگاهی را برای آن افزایش دهد، آقای. لوی گفت. با این توجه، چشم جهان، می‌خواهیم نشان دهیم که کشور ما از تغییرات اقلیمی رنج می‌برد و جهان باید دور هم جمع شود تا راه‌هایی برای از بین بردن تغییرات اقلیمی بیابد.»

اما چگونه می توان یک ورزش را در کشوری تأسیس کرد که هرگز در آن حضور نداشته است؟

به گفته آقای، این در سطح جامعه شروع می شود. لویاتان

وی با بیان اینکه ما در تلاش هستیم پایه های بسیار قوی ایجاد کنیم، افزود: از آنجایی که همه چیز جدید است، ورزش جدید است، باید به مردم محلی آموزش و آموزش دهیم.

این گروه برای تهیه تجهیزات لازم مانند توپ، تیرک دروازه و لباس به کمک های مالی متکی است. با کمک یک مربی فوتبال بریتانیایی، در حال برنامه ریزی برای آموزش معلمان محلی است که بتوانند به دانش آموزان مدارس آموزش دهند. آقای. لیوای امیدوار است که مشارکت بیشتر و بیشتر کودکان “اثر دومینو” را ایجاد کند که منجر به علاقه گسترده تر شود.

وی اذعان کرد که پیشرفت در این پروژه کند بوده است. اگرچه فدراسیون فوتبال در سال 2020 تشکیل شد، اما تنها در سال 2022 شروع به رشد کرد، زمانی که مربی فوتبال بریتانیا، لوید اونز، در مورد آن شنید و تصمیم گرفت درگیر شود. تلاش آنها با ساخت اولین زمین فوتبال اختصاصی در کشور، برای بازی‌های میکرونزی اواخر امسال، تقویت شده است.

آنها امیدوارند در چند ماه آینده لیگ رسمی را شروع کنند و تا سال بعد یک تیم ملی رسمی داشته باشند. لیوای گفت، با هدف بازگرداندن بازیکنان مارشالی که مهاجرت کرده اند و این ورزش را در کشورهای دیگر انتخاب کرده اند. او گفت که تا اواسط سال 2025 امیدوار است که آنها تیم ملی آماده رقابت داشته باشند.

حالا اخبار این هفته:


Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما