درمان‌های وحشتناک قرون وسطایی که در نسخه‌های خطی دوباره ظاهر شده‌اند

نوشته شده توسط آماراچی اوری، سی ان ان

در حالی که امروزه ممکن است برای مبارزه با سرماخوردگی مقداری سوپ مرغ بخورید، پروژه جدیدی که دست نوشته هایی با قدمت 1000 سال را کشف می کند، درمان های پزشکی عجیبی را نشان می دهد که توسط کسانی که در قرون وسطی توصیه شده بودند.

خشونت جامعه قرون وسطایی در دستور العمل ها به تفصیل آمده است، از درمان های وحشتناک مشتق شده از حیوانات گرفته تا توصیه هایی در مورد نحوه تنظیم استخوان های شکسته یا تعیین اینکه آیا جمجمه شکسته شده است.

کتابخانه دانشگاه کمبریج بریتانیا این پروژه دو ساله را برای دیجیتالی کردن، فهرست نویسی و حفظ بیش از 180 نسخه خطی قرون وسطایی که شامل تقریباً 8000 دستور العمل پزشکی دست نویس نشده است، راه اندازی کرده است.

بیشتر نسخه های خطی مربوط به قرن 14 یا 15 است که قدیمی ترین آنها 1000 سال قدمت دارد. برخی از آنها کتاب های جیبی ساده ای هستند که برای حمل و نقل طراحی شده اند و می توانند توسط خود پزشکان ساخته شده باشند.

نقاشی‌هایی از فلاسک‌های ادرار، که رنگ‌های مختلف ادرار بیمار را نشان می‌دهد، همراه با بیماری‌های آن‌ها که در شکل‌های گرد در بالا، قرن پانزدهم توضیح داده شده است.

نقاشی‌هایی از فلاسک‌های ادرار، که رنگ‌های مختلف ادرار بیمار را نشان می‌دهد، همراه با بیماری‌های آن‌ها که در شکل‌های گرد در بالا، قرن پانزدهم توضیح داده شده است. اعتبار: استاد و همراهان کالج ترینیتی؛ کمبریج

دستور العمل ها معمولاً شامل یک سری کوتاه از دستورالعمل های ساده، شبیه به نسخه های مدرن یا کتاب آشپزی است.

در متون، مواد رایجی وجود دارد که امروزه با آنها آشنا هستیم، از جمله گیاهانی مانند مریم گلی، رزماری، آویشن و نعناع و همچنین ادویه هایی مانند زیره، فلفل و زنجبیل.

با این حال، موارد مشکوک نیز وجود دارد، به ویژه آنهایی که از حیوانات گرفته شده اند.

دستور آشپزی

دستور العمل “برای بیماری عرق کردن”، در مجموعه ای از اطلاعات خانگی، قرن 15 درج شده است. اعتبار: کتابخانه دانشگاه کمبریج

از نقرس رنج می برید؟ یکی از درمان‌های قرون وسطایی شامل پر کردن یک توله سگ با حلزون و مریم گلی و کباب کردن حیوان روی آتش بود. سپس از چربی رندر شده برای تهیه پماد استفاده می شد.

یک دستور غذای جایگزین، نمک زدن جغد و پختن آن را تا زمانی که به پودر تبدیل شود و با روغن گراز مخلوط شود، پیشنهاد می‌کرد تا پمادی برای مالیدن روی بدن بیمار درست شود.

آب مروارید چطور؟ یکی از دستور العمل ها پیشنهاد می کرد کیسه صفرا خرگوش را با عسل مخلوط کرده و با پر روی چشم بمالید. این یک دوره درمانی سه شبه بود.

نمودار بدن انسان، نشان می دهد که رگ ها برای خون رسانی باز می شوند، قرن شانزدهم

نمودار بدن انسان، نشان می دهد که رگ ها برای خون رسانی باز می شوند، قرن شانزدهم اعتبار: استاد و همراهان کالج ترینیتی؛ کمبریج

جیمز فریمن، متخصص نسخه‌های خطی قرون وسطایی در کتابخانه دانشگاه کمبریج که رهبری درمان‌های عجیب و غریب را بر عهده دارد، می‌گوید: «این دستور العمل‌ها یادآور درد و بی‌ثباتی زندگی قرون وسطایی است: قبل از آنتی‌بیوتیک‌ها، قبل از ضدعفونی‌کننده‌ها و قبل از مسکن‌ها، همانطور که امروزه همه آن‌ها را می‌شناسیم». پروژه

“پشت هر دستور غذا، هر چند دور، داستانی انسانی نهفته است: تجربیات بیماری و درد، اما همچنین میل به زندگی و سالم بودن. برخی از تکان دهنده ترین آنها داروهایی هستند که از امیدها یا ناامیدی های غم انگیز صحبت می کنند. او افزود: مردم قرون وسطی: دستوری برای «درآوردن زن و مرد برای بچه دار شدن»، برای اینکه بفهمند زن باردار پسر دارد یا دختر، و «زن را از بچه مرده به دنیا بیاورد».

نمودار تشخیصی مرتبط با سن، خلق و خو، فصول و عناصر بیمار، قرن چهاردهم

نمودار تشخیصی مرتبط با سن، خلق و خو، فصول و عناصر بیمار، قرن چهاردهم اعتبار: استاد و همراهان کالج ترینیتی؛ کمبریج

گوشتی که در چشم مرد رشد می‌کند، زخم‌های بدخیم و سرطان‌ها تنها برخی از بیماری‌های نگران‌کننده‌ای هستند که در کتاب‌های دستور العمل‌هایی که مردم قرون وسطی را تحت تأثیر قرار می‌دهند، آشکار شده‌اند.

فریمن گفت که تصاویر دیجیتالی نسخ خطی، همراه با توضیحات دقیق و رونویسی های تهیه شده توسط فهرست نویسان پروژه، منتشر شده و به صورت رایگان در دسترس همگان قرار خواهد گرفت تا در کتابخانه دیجیتال کمبریج به آن دسترسی داشته باشند.

وی افزود: “هدف کمک به محققان و عموم مردم برای درک، مطالعه و ارزش گذاری این آثار منحصر به فرد و غیرقابل جایگزین است.”

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما