دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار & انقلاب& انرژی های تجدیدپذیر برای آینده جهانی روشن تر شد

وی در پیامی ویدئویی خطاب به سیزدهمین اجلاس مجمع بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (ایرنا) که آخر هفته جاری در ابوظبی برگزار می‌شود، گفت: تنها انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند از آینده ما محافظت کنند، شکاف دسترسی به انرژی را ببندند، قیمت‌ها را تثبیت کنند و امنیت انرژی را تضمین کنند. ، امارات متحده عربی.

“با هم، بیایید انقلاب انرژی های تجدید پذیر را آغاز کنید و آینده روشن تری را برای همه بسازیم.»

“حکم اعدام” برای بسیاری

دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که جهان همچنان به سوخت‌های فسیلی معتاد است و هدف از محدود کردن افزایش دمای جهانی تا 1.5 درجه سانتی‌گراد به سرعت از دسترس خارج می‌شود.

«بر اساس سیاست‌های کنونی، ما تا پایان قرن به سمت 2.8 درجه گرمایش جهانی پیش می رویم. عواقب آن ویرانگر خواهد بود. چندین بخش از سیاره ما غیرقابل سکونت خواهد بود. و برای بسیاری، این حکم اعدام است.”

منابع انرژی تجدیدپذیر در حال حاضر حدود 30 درصد از برق جهانی را تشکیل می دهند.

آقای. گوترش گفت که این باید دو برابر شدن به بیش از 60 درصد تا سال 2030، سوگند – دشنام 90 درصد تا اواسط قرن.

کالاهای عمومی جهانی

برنامه انرژی پنج ماده ای او ابتدا خواستار آن است رفع موانع مالکیت معنوی به طوری که فناوری های تجدیدپذیر کلیدی، از جمله ذخیره انرژی، به عنوان کالاهای عمومی جهانی تلقی می شوند.

کشورها همچنین باید تنوع و دسترسی به زنجیره های تامین مواد خام و اجزای فناوری های تجدیدپذیر را افزایش دهند. بدون تخریب محیط زیستو غیره.

این می تواند به ایجاد میلیون ها شغل سبز کمک کند. به ویژه برای زنان و جوانان در کشورهای در حال توسعهگفت آقای گوترش

در بلاروس، UNDP به ساخت بزرگترین مزرعه بادی کشور کمک کرد.  انرژی باد می تواند به بلاروس کمک کند تا سال 2050 از انرژی مستقل شود.

سرگئی گاپون / UNDP بلاروس

در بلاروس، UNDP به ساخت بزرگترین مزرعه بادی کشور کمک کرد. انرژی باد می تواند به بلاروس کمک کند تا سال 2050 از انرژی مستقل شود.

یارانه شیفت

دبیرکل از تصمیم گیرندگان خواست تا کاهش نوار قرمز، تصویب سریع برای پروژه های پایدار در سراسر جهان سوگند مدرن کردن شبکه های برق.

نکته چهارم او بر یارانه انرژی متمرکز بود. وی بر ضرورت این امر تاکید کرد تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی پاک و مقرون به صرفهوی افزود: “ما باید از گروه های آسیب پذیری که تحت تاثیر این گذار قرار گرفته اند حمایت کنیم.”

نکته پایانی نشان می دهد که چگونه سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی در انرژی های تجدیدپذیر باید سه برابر شود حداقل 4 تریلیون دلار یک سال.

دبیرکل با اشاره به اینکه بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها در انرژی‌های تجدیدپذیر در کشورهای توسعه‌یافته انجام می‌شود، از کشورها خواست برای کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای برای انرژی‌های تجدیدپذیر با یکدیگر همکاری کنند و اطمینان حاصل کنند که منابع مالی به سمت کسانی می‌رود که بیشتر به آن نیاز دارند.

او افزود که بانک های توسعه چندجانبه باید به طور گسترده در زیرساخت های انرژی تجدیدپذیر سرمایه گذاری کنند، در حالی که کشورهای ثروتمند باید با آژانس های اعتباری برای افزایش سرمایه گذاری سبز در کشورهای در حال توسعه همکاری کنند.

تقویت حاکمیت انرژی

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، Csaba Kőrösi، تأکید کرد که چگونه موفقیت در حفاظت از آب و هوا به انتقال به انرژی پاک بستگی دارد.

اما انتقال انرژی که ما پیش‌بینی کرده‌ایم بود دستور کار زمان صلحاو در پیامی از پیش ضبط شده گفت. «در زمان درگیری‌های سیاسی بزرگ چگونه کار خواهد کرد زمانی که منابع انرژی به ابزار درگیری تبدیل می شود؟”

اگرچه ممکن است در کوتاه‌مدت عقب‌نشینی‌ها رخ دهد، همراه با افزایش احتمالی انتشار گازهای گلخانه‌ای که منجر به گرم شدن کره زمین می‌شود. Kőrösi به مزایای بلند مدت انرژی سبز اشاره کرد.

“اگر به روند سرمایه گذاری نگاه کنیم، تاثیر بلندمدت این درگیری ممکن است برعکس باشد. از خورشید گرفته تا باد، امواج و زمین گرمایی، منابع انرژی تجدید پذیر برای هر آب و هوایی در دسترس هستند. استفاده از آنها پتانسیل دارد تقویت حاکمیت انرژی،او گفت.

آب و هوا و بلایای مرتبط با آب و هوا - سیل شدید، گرما و خشکسالی میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار داد و میلیاردها نفر را در سال 2022 هزینه کرد، زیرا علائم و اثرات تغییرات آب و هوایی تشدید شد.

آب و هوا و بلایای مرتبط با آب و هوا – سیل شدید، گرما و خشکسالی میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار داد و میلیاردها نفر را در سال 2022 هزینه کرد، زیرا علائم و اثرات تغییرات آب و هوایی تشدید شد.

“مسابقه ناامید کننده با زمان”

رئیس مجمع عمومی اقداماتی را بیان کرد که باید تا سال 2030 انرژی های تجدیدپذیر 60 درصد تولید برق جهان را شامل شود.

آنها شامل سرمایه گذاری در ابزارهای علمی اندازه گیری، ایجاد مکانیزم پیگیری برای ارزیابی پیشرفت، حذف موانع مالکیت معنوی، و تقویت مشارکت برای طرح های انرژی پایدار است.

آقای. Kőrösi بر فوریت به همین الان عمل کن.

“ما در یک مسابقه ناامید کننده با زمان هستیم. ما به اقدامات متحول کننده جسورانه برای محدود کردن تغییرات آب و هوایی نیاز داریم.” “ما دانش داریم. ما ابزار داریم. ما فقط باید اراده داشته باشیم.»

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما