جهت بازار سهام

فرارو-این موضوع با توجه به اصلاح مضاعفی که طی ده روز گذشته بازار سهام تجربه کرد، باعث شد دوباره تقاضا در بازار ایجاد شود و نمادها سبز شوند ضمن اینکه نامه رئیس سازمان بورس به دستیار اول رئیس جمهور روز سه شنبه همچنین در تشریح وضعیت این روزهای بورس، بورس مثبت تاثیرگذار است.

جهت بازار سهاموضعیت بورس چگونه است؟
احسان رضاپور گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت ها در بورس بسیار جذاب شده است، گفت: با توجه به اینکه قیمت بسیاری از سهام شرکت های بورسی و فرابورسی به جذابیت محدودی رسیده است، جذابیت برای سرمایه گذاری ایجاد شده است. واقعا ایجاد شده است، اما با توجه به ابهاماتی که وجود دارد، سرمایه گذاران ریسک خرید سهام را نمی پذیرند، در این راستا با توجه به نامشخص بودن توافقنامه و برخی سیاست های اقتصادی، پیامدهای این بلاتکلیفی ها و ریسک ها باید باشد. تعیین می شود تا پس از آن بتوان دید روشن تری از وضعیت بازار سرمایه به دست آورد.

وی افزود: از یک سو با توجه به وضعیت بازارهای جهانی که نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده اند و کاهش قیمت های جهانی و از سوی دیگر وضعیت اقتصادی چین و آمریکا این مسائل را نیز در پی داشته است. روند نزولی بورس را تحت تاثیر قرار داده است، در چنین شرایطی بسیاری از سهامداران محتاط هستند و سهام جدیدی نمی خرند، با وجود اینکه شاهد خروج پول از بورس هستیم، اما به نظر می رسد وضعیت بازار سهام در پاییز بهبود خواهد یافت.

رضاپور همچنین با اشاره به اینکه وضعیت نرخ ارز نیز بر وضعیت این روزهای بورس تاثیرگذار است، گفت: با توجه به اینکه دورنمای کاهش قیمت ارز بسیار کم است، این موضوع در گزارش شش ماهه شرکت در چنین شرایطی گزارشی منتشر نخواهد شد و در نیمه اول مهرماه شرکت ها می توانند وضعیت شرکت های بورسی و فرابورسی را در نیمه اول سال تعیین کنند که موضوع استقبال سرمایه گذاران در رابطه با سهامی است که عملکرد خوبی از خود نشان داده اند و به نحوی به سودهای قابل توجهی دست یافته اند و از وضعیت بنیادی خوبی نیز برخوردار هستند، مهم است.»

این کارشناس بورس افزود: موضوع بودجه که در فصل پاییز بسیار جدی پیگیری می شود با توجه به احکامی که در رابطه با شرکت های بورسی تعیین می شود در این کوتاه مدت در وضعیت بورس بسیار موثر است. وضعیت در بازار سهام، از جمله قیمت انرژی، مالیات، بیماری ها و غیره، قطعا می تواند در وضعیت قیمت سهام و استقبال سرمایه گذاران بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه برای رشد بورس باید نقدینگی هوشمند وارد بورس شود، ادامه داد: تا زمانی که اخبار ناامیدکننده ای در بورس منتشر می شود نمی توان انتظار حرکت رو به جلوی بورس داشت، در حالی که امروز قیمت ها افزایش یافته است. از نمادها بازار سهام بسیار جذاب است، زیرا با افت بسیار چشمگیری مواجه شده است، اما تا زمانی که اخبار امیدوارکننده ای اعلام نشود، بازار سهام رشدی را تجربه نخواهد کرد، زیرا تنها در شرایط باثبات، سرمایه گذاران آماده معرفی مجدد وجوه نقد خود خواهند بود. وارد بازار سهام شوید.

رضاپور با اشاره به اینکه بازار سهام در روزهای دوشنبه و چهارشنبه روند مثبتی داشت، گفت: با توجه به اصلاح مضاعفی که بورس در ده روز گذشته تجربه کرد، این موضوع باعث شده دوباره تقاضا در بازار ایجاد شود. نمادها در حالی سبز هستند که نام رئیس سازمان بورس و دستیار رئیس اول نیز در تشریح وضعیت این روزهای بورس در روند مثبت بورس تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: برای ادامه روند مثبت بورس باید ریسک های مرتبط با بورس برطرف شود، این حرف آخر بورس به نوعی می تواند این زمینه را فراهم کند، در صورتی که پالس های مثبتی از سوی بورس به بورس ارسال شود. به گفته مقامات ارشد کیشور، بازار سرمایه قطعا می تواند روند را تغییر دهد، زیرا موضوعاتی مانند اصلاح قیمت و نوعی حذف قیمت گذاری دستی، اصلاح قیمت مواد غذایی و پتروشیمی و همچنین ریسک هایی که می تواند بورس را در بازار سهام تهدید کند. بودجه سال 1402 باید بازنگری شود تا بورس به ثبات برسد.

این بازار فعال سهام با بیان اینکه برای تغییر روند بورس باید اخبار مثبتی گزارش شود در غیر این صورت روند نوسانات خود را ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد: با توجه به مثبت شدن بازار سهام طی دو روز معاملاتی گذشته پس از افت شدیدی که تجربه کرد، اگر می‌خواهیم منتظر ادامه این روند باشیم، باید ریسک‌های موجود در بازار سهام کنترل شود تا تغییر روند پایدار باشد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.