توییتر بالاخره از دکمه ویرایش رونمایی کرد

Begone، غلط املایی و گرامری! لغزش‌ها و ناامیدی متنی تصحیح شده خودکار با انگشت چاق! دکمه ویرایش به توییتر می آید.

در روز پنجشنبه، پس از درخواست‌های بی‌شماری از سوی بسیاری از بیش از ۲۳۷ میلیون کاربر، برخی از افراد می‌توانند پس از ارسال توییت، روی دکمه‌ای در سرویس رسانه‌های اجتماعی کلیک کنند تا آن را ویرایش کنند. تنها حدود 15 سال و نه ماه و 22 روز از زمانی که آنها شروع به درخواست این توانایی کردند می گذرد.

از زمانی که توییتر در سال 2006 رونمایی شد، اصول اولیه استفاده از آن ساده و ثابت بوده است: شما یک توییت نوشتید، آن را پست کردید – و سپس با عواقب آن برخورد کردید. هیچ بازپس گیری در جدول زمانی وجود نداشت.

این باعث می‌شود که دکمه ویرایش شاید بزرگ‌ترین تغییر در سرویس رسانه‌های اجتماعی از سال ۲۰۱۷ باشد، زمانی که توییتر محدودیت کاراکتر پیام‌ها را از ۱۴۰ به ۲۸۰ افزایش داد.

تعهد توییتر به پیش‌نویس‌های اولیه، آن را به مقصدی برای نزاع‌های آنلاین و عکس‌های داغ تبدیل کرد. اما مردم اغلب از انتخاب کلمات خود پشیمان شده‌اند یا بلافاصله پس از ارسال یک توییت متوجه اشتباه املایی شده‌اند.

همانطور که توییتر از یک سرویس خاص به یک پلت فرم جهانی تبدیل شد، کاربران بیشتری شروع به درخواست روشی برای ویرایش پست های خود کردند. شکایت کردند. التماس کردند. آنها خشمگین شدند. برخی در توییت های خود اشتباه تایپی کردند و از آنها درخواست دکمه ویرایش برای تصحیح اشتباهات تایپی خود را داشتند.

حتی ایلان ماسک، میلیاردری که درگیر نبردی بر سر اینکه آیا به قراردادی 44 میلیارد دلاری برای خرید توییتر پایبند است یا خیر، به نظر می‌رسد طرفدار دکمه ویرایش است.

توییتر تکان نخورد.

این شرکت استدلال می‌کرد که در نمایش اشتباهات، چیز نجیبی وجود دارد. یک کاربر شرور می تواند یک توییت را پس از اینکه قبلاً به طور گسترده به اشتراک گذاشته شده بود تغییر دهد و یک پیام خوش خیم را با یک پیام گمراه کننده جایگزین کند. ممکن است شخصی که بیانیه‌ای را بازتوییت کرده بود، به‌روزرسانی را از دست بدهد و به طور ناخواسته توییتی را منتشر کند که آن شخص دیگر با آن موافق نبود.

اما اخیراً، توییتر شروع به تجدید نظر در مورد دکمه ویرایش کرده است زیرا سعی می کند خدمات خود را با جذب افرادی که ممکن است مراقب کلمات خود باشند، گسترش دهد.

در سال 2020، توییتر Fleets را عرضه کرد، یک ویژگی زودگذر که پست‌های کاربران را پس از 24 ساعت حذف می‌کند. که گیر نکرد و تیشه زد. این هفته، این شرکت حلقه‌ها را معرفی کرد، ویژگی‌ای که به افراد امکان می‌دهد پیام‌هایی را برای زیرمجموعه کوچک‌تری از ۱۵۰ دنبال‌کننده ارسال کنند.

شاید اجازه دادن به مردم برای تصحیح اشتباهاتشان، ترس صحنه آنها را نیز کاهش دهد.

توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: امیدواریم با در دسترس بودن ویرایش توییت، توییت‌ها راحت‌تر و کمتر استرس‌زا شوند. “شما باید بتوانید به گونه ای در گفتگو شرکت کنید که برای شما منطقی باشد.”

دکمه ویرایش ابتدا به کارمندان توییتر برای آزمایش داخلی و سپس به کاربران سرویس اشتراک آن، توییتر آبی، داده خواهد شد. این شرکت در نهایت – اگرچه زمان آن را مشخص نکرد – قصد دارد به همه کاربران این امکان را بدهد که توییت های خود را تغییر دهند.

توییتر برای جلوگیری از محبوب شدن دکمه ویرایش در میان پخش‌کنندگان اطلاعات نادرست، تدابیر امنیتی اضافه کرده است. کاربران تنها به مدت 30 دقیقه پس از ارسال توییت اصلی خود مجاز به ایجاد تغییرات خواهند بود. پس از ویرایش، توییت دارای برچسبی است که نشان می دهد اصلاح شده است. با کلیک کردن روی برچسب، بینندگان تاریخچه ویرایش‌ها را مشاهده می‌کنند.

بنابراین، آن اشتباهات تایپی مزاحم فقط اکثراً از بین خواهند رفت. اما مطمئناً آنها کمتر آشکار خواهند بود – و شاید کمی کمتر شرم آور باشند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.