«تعیین علائم شناور برای واردات خودرو به معنای سجده در مقابل غرور است»

یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن شورای اسلامی گفت: اگر تعرفه ها را افزایش دهیم و 300 میلیون خودرو را به 700 میلیون نفر بفروشیم، قطعا باید برگردیم و سر تعظیم فرود آوریم.

به گزارش ایسنا، انشاالله وی گفت: خوشبختانه قانون ساماندهی بازار خودرو در مجمع به تصویب رسید و بر اساس ماده ۴ این قانون، دولت موظف بود واردات خودرو را ساماندهی کند. . اکنون این آیین نامه ساماندهی شده است، اما بر اساس آنچه من خوانده ام، این آیین نامه دارای ایراداتی است.

چرا باید جوانان را از رانندگی با خودرو محروم کنیم؟

وی ضمن تشکر از دولت برای تهیه این آئین نامه گفت: یکی از مشکلات آئین نامه واردات خودرو این است که بیشتر بر واردات خودروهای زیر 10 هزار دلار تمرکز دارد. خودروهای زیر 10000 دلار مردم نیستند. همه مردم و جوانان دوست دارند یک ماشین خوب داشته باشند. یک ماشین خوب با یک ماشین لوکس متفاوت است. اگرچه ممکن است عده ای علاقه مند به رانندگی با خودروی لوکس باشند، اما باید چاره ای برای آنها اندیشیده شود تا هزینه ها و مالیات ها را پرداخت کنند و سپس با خودروی لوکس نیز رانندگی کنند.

این عضو کمیسیون صنعتی گفت: خودروی زیر 10 هزار تومان خودرو خوبی نیست. نظر ما این است که 80 درصد حقوق ورودی زیر 25 هزار دلار و 20 درصد حقوق واردات باید بالای 25 هزار دلار باشد. اما خودروهای کمتر از 25 هزار دلار با حقوق گمرکی 10 تا 20 درصد و مابقی با تعرفه 200 یا 300 درصد وارد می شوند. هر کسی که می خواهد یک ماشین لوکس رانندگی کند باید هزینه آن را بپردازد. این واردات نیز تنها برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی است.

نماینده مردم قزوین در شورای اسلامی شورای اسلامی، تصریح کرد: خودرو باید جان سرنشینان خود را تضمین کند. در دنیا در تصادفات کمترین خسارت به سرنشینان خودروها وارد می شود اما در کیشور اینگونه نیست.

باید کودرت کھرت را به را برومن

وی در ادامه تاکید کرد: ما نمی توانیم به مردم بگوییم که شما حق ندارید یک ماشین خوب و باکیفیت رانندگی کنید، مردم قدرت انتخاب دارند و نباید این قدرت انتخاب را به مردم بدهیم.

این عضو کمیسیون صنعت Majlis با عنوان: ইর্ডা দ্ম্যান্য ন্যান ক্র্ড্র কাড্র বের্যার ক্র্র্ক মিক্র্দ্র্ডা মিক্র্দ্র্ডা حالا عوارض گمرکی خودروها را زیر 20 هزار دلار شناور کرده است، معلوم است اگر حقوق گمرکی این خودروهای وارداتی بالاست باید با سرافرازی سر تعظیم فرود آوریم. بازم باید بریم سرویس بگیم ببخشید بی احترامی کردیم خیلی ماشین خوبی هستی. دوباره برمی گردیم و از ماشین بدون کیفیت استفاده می کنیم. تعیین اثرات شناور برای خودروهای وارداتی این مفهوم را می رساند.

سیاحکلی در پیاین گفت: برای واردات خودروهای زیر 20 هزار دلار مثلاً 10 درصد یا 15 درصد تعیین شود. نباید 80 درصد عوارض را در نظر می گرفت و بعد ماشین را به 300 تا 700 میلیون نفر می فروخت. چرا باید به مردم ظلم کنیم؟ از نظر من این قانون اساسی توانایی تنظیم بازار خودرو را ندارد. مجمع قرار است اجرا را انجام دهد. پس از آن خرید و واردات خودرو دو تا سه ماه بیشتر طول نمی کشد و در نهایت تا سه ماه آینده خودرو وارد کیشور می شود.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها