(تصاویر) گرد و غبار و طوفان در امارات

بخش‌های وسیعی از امارات متحده عربی روز یکشنبه تحت تأثیر گرد و غبار و طوفان قرار گرفتند و این مکان‌ها از رانندگان خواستند در جاده‌ها مراقب باشند.

بر اساس گزارش‌ها، خانه‌ها و مکان‌های دیدنی در شهرهای بزرگ امارات پوشیده از لایه‌های نازکی از گرد و غبار قهوه‌ای است و در هوای بد اخیر پس از یک رشته طوفان‌های خفه‌کننده گرد و غبار در سراسر خاورمیانه، دید کاهش یافته است.

پلیس امارات از رانندگان خواسته است با احتیاط رانندگی کنند، زیرا شرایط گرد و غبار باعث کاهش دید به کمتر از 500 متر در برخی مناطق شده است.

پلیس ابوظبی، دبی و شارجه به رانندگان کمتر از آنچه دیده اند هشدار داده است. پلیس ابوظبی به رانندگان هشدار داد که هنگام رانندگی از وضعیت آب و هوا فیلمبرداری نکنند، زیرا این امر می تواند حواس آنها را پرت کند و باعث تصادف شود.

مرکز ملی هواشناسی امارات همچنین هشدارهای قرمز، نارنجی و زرد را برای شرایط گرد و غبار و گرد و غبار در اکثر نقاط امارات صادر کرده است.

مجموعه‌ای از طوفان‌های شن که به طور گسترده‌ای تصور می‌شود با تغییرات آب و هوایی تشدید شده‌اند، امسال عراق، کویت، عربستان سعودی، ایران و دیگر کشورها را درنوردیده و فرودگاه‌ها و مدارس را بسته و هزاران نفر را با مشکلات تنفسی راهی بیمارستان‌ها کرده است.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.