تحلیل جدید هشدار می دهد که نکول بدهی اقتصاد ایالات متحده را فلج می کند

واشنگتن – مارک زندی، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics هشدار داد اگر قانونگذاران نتوانند حد وام کشور را افزایش دهند قبل از اینکه دولت فدرال توانایی خود برای پرداخت به موقع صورت حساب های خود را تمام کند، اقتصاد ایالات متحده می تواند به سرعت یک میلیون شغل را از بین ببرد و وارد رکود شود. هیئت سنا در روز سه شنبه.

در صورت نقض طولانی مدت محدودیت بدهی، که در آن جمهوری خواهان مجلس برای ماه ها از پیوستن به دموکرات ها در رای دادن به افزایش سقف امتناع می ورزند، آسیب می تواند به هفت میلیون شغل از دست رفته و بحران مالی سال 2008 برسد. زندی و همکارانش کریستین دریتیس و برنارد یاروس در تحلیلی نوشتند که برای کمیته فرعی سیاست اقتصادی کمیته بانکداری سنا تهیه شده بود.

سناتور الیزابت وارن، دموکرات ماساچوست، جلسه استماع کمیته فرعی در مورد محدودیت بدهی و پیامدهای اقتصادی و مالی آن را در لحظه ای از پرتگاه مالی برگزار کرد. جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در ازای رای دادن به افزایش سقف بدهی، که میزان وام گرفتن دولت را محدود می کند، از بایدن خواستار کاهش شدید هزینه ها هستند.

این بحث احتمالاً زمانی تشدید خواهد شد که آقای. بایدن آخرین پیشنهاد بودجه خود را روز پنجشنبه منتشر کرد. انتظار می‌رود رئیس‌جمهور کاهش اتکای آمریکا به پول قرض‌شده را با افزایش مالیات بر افراد پردرآمد و شرکت‌ها پیشنهاد کند. اما تقریباً مطمئناً با سطح کاهش هزینه‌ها که خواسته‌های جمهوری‌خواهان برای متعادل کردن بودجه در یک دهه را برآورده می‌کند، مطابقت نخواهد داشت.

این گزارش همچنین در مورد آسیب های اقتصادی شدید در صورتی که آقای آقایی. بایدن، در تلاش برای جلوگیری از نکول، با این خواسته ها موافقت می کند. در آن سناریو، کاهش «دراماتیک» هزینه‌ها که برای متعادل کردن بودجه لازم است، اقتصاد را به رکود در سال 2024 سوق می‌دهد، اقتصاد را به 2.6 میلیون شغل خرج می‌کند و عملاً رشد اقتصادی یک ساله را در دهه آینده از بین می‌برد. زندی و همکارانش نوشتند.

آقای “تنها گزینه واقعی.” زندی در مصاحبه ای پیش از شهادتش گفت: «این برعهده نمایندگان است که به توافق برسند و سقف بدهی را به موقع افزایش دهند. هر سناریوی دیگری منجر به آسیب اقتصادی قابل توجهی می شود.»

وی افزود: اقتصاد بسیار آسیب پذیر است. «حتی بدون درام محدودیت بدهی، خطرات رکود زیاد است. به ما فشار زیادی نمی‌برد، و این مطمئناً خیلی بیشتر از “خیلی” است.”

آقای. تحلیل‌های زندی اغلب توسط دولت بایدن در حمایت از پیشنهادهای سیاست اقتصادی آن مورد استناد قرار می‌گیرد. در این مورد خانم وارن از کار مودی استفاده می کند تا آقای. بایدن در نامه‌ای که این هفته به کاخ سفید ارسال کرد، برای مقاومت در برابر درخواست‌های جمهوری‌خواهان برای کاهش هزینه‌ها و در عوض اصرار بر افزایش محدودیت بدهی که به هیچ تغییری در سیاست مالی مرتبط نیست، ادامه داد.

خانم “تا به حال همه در مورد خطرناک بودن عدم پرداخت بدهی ملی صحبت کرده اند و درست است.” وارن در مصاحبه ای گفت. اما تسلیم شدن به کاهش بودجه جمهوری خواهان خطرناک تر خواهد بود.»

او گفت: “رئیس جمهور محکم ایستاده است و من از او می خواهم که به این کار ادامه دهد.”

آقای. پیش‌بینی‌های زندی به فهرست فزاینده‌ای از هشدارهای پیش‌بینی‌کنندگان در اندیشکده‌های وال استریت و واشنگتن درباره پیامدهای عدم افزایش به موقع سقف استقراض می‌پیوندد.

جمهوری خواهان مجلس از افزایش این محدودیت امتناع کرده اند مگر اینکه آقای. بایدن با کاهش عمیق اما نامشخص در هزینه های فدرال موافقت کرد. آنها می گویند که سطح بدهی فعلی کشور، که به شیوه دو حزبی در طی دو دهه از هزینه های دولت فدرال بیشتر از درآمدهای مالیاتی انباشته شده است، یک تهدید فعلی و آینده برای رشد اقتصادی است.

آقای. بایدن گفته است که از گفتگو درباره سیاست مالی با رهبران جمهوری‌خواه استقبال می‌کند اما از مذاکره در مورد محدودیت بدهی که به دولت اجازه می‌دهد برای پوشش بدهی‌هایی که قبلاً توسط کنگره تصویب شده است وام بگیرد، خودداری می‌کند.

دولت در ماه ژانویه به سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری خود رسید. وزارت خزانه داری در حال استفاده از مانورهای حسابداری است که به آن اجازه می دهد به پرداخت به موقع تمام صورت حساب های خود ادامه دهد. اما این مانورها فقط برای مدت محدودی کار می کنند.

گروه‌های مستقل مانند مرکز سیاست دو حزبی در واشنگتن و دفتر بودجه کنگره تخمین زده‌اند که در تابستان امسال یا اوایل پاییز امسال، دولت دیگر نمی‌تواند به همه – از جمله دارندگان اوراق قرضه، دریافت‌کنندگان تامین اجتماعی و کارمندان فدرال – به موقع پرداخت کند. تیم مودیز تخمین می زند که ضرب الاجل، که به عنوان X-Date شناخته می شود، در اوت خواهد بود. 15.

این تحلیل راه های مختلفی را در نظر می گیرد که بن بست ممکن است در واشنگتن حل شود. در یکی، آقای بایدن بدون کمک کنگره برای دور زدن محدودیت بدهی اقدام می کند و به چالش قانون اساسی دعوت می کند اما به طور بالقوه آسیب به اقتصاد را به حداقل می رساند. دستیاران کاخ سفید بارها گفته اند که آقای. بایدن این مسیر را دنبال نخواهد کرد.

در سناریویی که انفعال قانون‌گذاران وزارت خزانه‌داری را مجبور کرد تا برخی از پرداخت‌های مورد نیاز را برای انجام برخی دیگر از دست بدهد، این تحلیل پیش‌بینی می‌کند که واکنش سریع بازارهای مالی، مشابه سقوط سهام در سال 2008، زمانی که کنگره در ابتدا به برنامه‌ای برای تقویت رای منفی داد. بانک های وال استریت به عنوان یک بحران مالی جهانی آغاز شد. اگر مانند سال 2008، کنگره با افزایش سریع سقف بدهی واکنش نشان دهد، خسارت طولانی مدت برای ایجاد یک رکود خفیف و از دست دادن نزدیک به یک میلیون شغل کافی است.

اگر قانون‌گذاران هشدارهای بازار را نادیده بگیرند و ماه‌ها بدون افزایش سقف ادامه دهند، این تحلیل به این نتیجه رسید که “ضربه به اقتصاد فاجعه‌بار خواهد بود.” هزینه های فدرال کاهش می یابد، رکود عمیقی آغاز می شود و نرخ بیکاری از 3.4 درصد به بیش از 8 درصد افزایش می یابد.

اما اگر آقای این تحلیل نشان داد که بایدن طرح بودجه جمهوری خواهان را بپذیرد، کاهش هزینه های فدرال برای مراقبت های بهداشتی، آموزش و سایر برنامه های داخلی منجر به رکود اقتصادی و از دست دادن گسترده مشاغل می شود. این نتیجه گیری می کند که آمریکایی های کم درآمد به احتمال زیاد بار نامتناسبی از درد اقتصادی را متحمل خواهند شد.

آقای. زندی گفت که او از حذف محدودیت قانونی به طور کامل برای پایان دادن به تهدیدات ناشی از نکول بالقوه برای اقتصاد حمایت می کند. او گفت: «فقط فکر می‌کنم شما می‌خواهید یک‌بار برای همیشه این چرخه را تا جایی که می‌توانید بشکنید، زیرا این کار بسیار معکوس است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم