تاکید بر سودآوری سرمایه بازار استارت آپ ها است

دستیار دیجیتال ایرانسیل بر لزوم سرمایه گذاری از سرمایه بازار استارت آپ رو به رشد کیشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ایران، مهندس باقر صمدی که در همایش بررسی حضور شرکت های دیجیتال و دانش بنیان در بازار سرمایه سخنرانی می کرد، خواستار همکاری برای بهره مندی از رونق روزافزون استارت آپی بازار سرمایه در کیشور شد. به منظور بهبود نظام معاملات، گسترش ابزارهای نوین مالی، نظارت بر بهینه سازی معاملات آنلاین و الگوریتمی، پردازش اطلاعات بازار سرمایه در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات، رشد بازار سرمایه از طریق تسهیل ورود شرکت های نوپا و دانش بنیان، بازنگری در مقررات. با هدف تسهیل ورود سرمایه گذاران خارجی و مقررات زدایی با هدف تسهیل خروج.

در این همایش با عنوان «شرکت های دانش بنیان، بازار سرمایه، آینده آینده» بعدازظهر امروز چهارشنبه 22 تیر 1401 از ساعت 14:00 در سالن آمفی تئاتر بورس اوراق بهادار تهران برگزار و به صورت زنده و مستقیم از لنز ایران دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مهندس مجتبی توانگر عضو کمیسیون اقتصادی و رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال شورای اسلامی، دکتر مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار دکتر محمود گودرزی مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران و مهندس باقر صمدی دستیار دیجیتال ایرانسیل به ایراد سکند همچنین در بخشی دیگر از این مراسم، مدیران عامل اسنپ، دیجی کالا، گروه هزاردستان و آسیاتیک به ایراد سخنرانی پرداختند.

دستیار دیجیتال ایرانسل در ابتدای سخنان خود در این همایش به معرفی تاریخچه شکل گیری آن و اقدامات مهم انجام شده در طول فعالیت ایرانسل پرداخت و اظهار داشت: ایرانسل پروژه گسترش بزرگ پنج نسل در کشور است. کلید شده و 460 سایت 5G برنامه ریزی شده است که تاکنون 92 سایت در استان های مختلف نصب و اجرا شده است.

وی در همین راستا با اشاره به فرصت های گسترش اقتصاد دیجیتال مبتنی بر نسل پنجم تلفن، افزود: ارائه خدمات به کسب و کارهای دانش بنیان و تسریع در فرآیند تحویل دیجیتال در صنایع از جمله مزایای استفاده از این فناوری است. در ارتباطات

صمدی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به میانگین سهم 15.5 درصدی اقتصاد دیجیتال از اقتصاد جهان، سهم 6.5 درصدی اقتصاد دیجیتال در ایران را سهمی قابل رشد دانست.

همچنین نیاز به روشی کارآمد برای تامین مالی برای ارتقای کسب و کار با در نظر گرفتن نیاز به گسترش شبکه در راستای افزایش تقاضای مصرف کننده، نیاز به سرمایه گذاری در حوزه فیبر و 5G در راستای روند پرشتاب فناوری در جهان و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری جدید و همچنین تامین مالی و سرمایه گذاری در حوزه محصولات و خدمات دیجیتال به منظور افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در کشور را از مهمترین مشوق ها برشمرد. برای ورود ایران به بورس

شرکت های دیجیتال رتبه اول تولید ناخالص داخلی را کسب کردند

در این مراسم دستیار علمی و فناوری رئیس جمهور نیز با اشاره به سهم اقتصاد دیجیتال در اقتصاد کل جهان اظهار داشت: بر خلاف دهه های گذشته امروزه این شرکت های فناوری و دیجیتال هستند که رتبه اول را در اقتصاد جهان به خود اختصاص داده اند. تولید ناخالص داخلی کشورها

ستاری تصریح کرد: حرکت به سمت گسترش اقتصاد دانش بنیان در واقع یک مبارزه فرهنگی تمام عیار است.
врод бх борс | ایران

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم تاکید کرد: حضور شرکت های دانمارکی در بازار سرمایه می تواند برای بخش خصوصی، حاکمیتی و مردمی حتی در قالب سود سودآور باشد.

توانگر همچنین بر حمایت شورای اسلامی از این روند و لزوم اصلاح مقررات با هدف تسهیل ورود شرکت های دانمارکی به بازار سرمایه تاکید کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این همایش گفت: در کارگروه سازمان بورس 16 مورد را شناسایی کرده ایم که برای حضور شرکت های بورسی باید تغییر کند.

اشکی افزود: داده ها و آمار سازمان ملل متحد نشان می دهد که بزرگترین چالش های پیش روی شرکت های دانمارکی مقررات، جذب سرمایه، سیاست های دولت و استفاده از نیروی انسانی است.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران که میزبان این همایش بود، هدف از برگزاری آن را ایجاد گفت‌وگو بین مدیران بازار سرمایه و شرکت‌های دانمارکی عنوان کرد.

گودرزی افزود: این رویداد فرصتی است تا سازمان بورس با داستان تجار جدید و مدل های کسب و کار آنها آشنا شود.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران، هم اکنون در حال ورود به بورس اوراق بهادار تهران است.

در همین راستا در تاریخ 30 تیر 1401، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران به همراه تعدادی از مدیران این شرکت از ساختمان مرکزی ایران سل بازدید و با دکتر بیژن عباسی مدیرعامل و جمعی گفتگو کرد. از مدیران ایران سل

گودرزی در این نشست ضمن استقبال از اتصال ایران به بسیاری از شرکت های بورسی، تمایل این شرکت برای تسهیل فرآیندهای مقدماتی ورود ایران به بورس، بر حضور ایران در بازار سرمایه که منجر به رشد شد، تاکید کرد. از بازار سهام

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما