تاتنهام مارسی را شکست داد، فرانکفورت لیسبون را شکست داد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

در یک شب پر تنش، تاتنهام و آینتراخت فرانکفورت هر دو از پشت سر گذاشتند تا بازی های مربوطه خود را با پیروزی پشت سر بگذارند و جایگاه خود را در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تضمین کنند.

در نیمه نهایی دور نهایی بازی های گروهی روز سه شنبه، مارسی و اسپورتینگ لیسبون از گروه D به میدان رفتند.

اما در عوض، این حریفان آنها بودند که به عنوان یک برنده وقت استراحت از پیر-امیل هیبیرگ پیشرفت کردند و دیدند که تاتنهام 2-1 مارسی را شکست داد و در صدر گروه قرار گرفت و فرانکفورت با همان نتیجه در لیسبون پیروز شد تا جایگاه دوم را در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان کسب کند.

دو نفر برتر در سایر گروه ها در روز سه شنبه از قبل مشخص شده بودند، البته نه لزوما ترتیب.

پس از تساوی 0-0 کلوب بروژ در بایر لورکوزن، پورتو 2-1 اتلتیکو مادرید را شکست داد و صدرنشین گروه B شد.

ناپولی علیرغم از دست دادن اولین امتیاز خود در لیگ قهرمانان در این فصل با شکست 2-0 مقابل لیورپول رده دومی، جایگاه اول گروه A را حفظ کرد.

بایرن مونیخ موفق شد با یک رکورد عالی پیشرفت کند و اینترمیلان را 2-0 شکست داد و شش برد از شش برد را رقم زد. چهار مکان در گروه C قبلاً مشخص شده بود و اینتر توانسته است جایگاه دوم را بالاتر از بارسلونا حفظ کند.

درام روز آخر

در یک اتفاق نادر برای یک گروه، هر چهار تیم با شانس صعود وارد مرحله نهایی بازی ها شدند.

و اینکه کدام تیم ها از آن عبور می کنند و به چه ترتیبی چندین بار در طول شب تغییر می کند.

اما هویبیرگ با آخرین ضربه بازی در ورزشگاه ولودروم گلی را به ثمر رساند که تاتنهام را بالاتر از فرانکفورت به بالای گروه D رساند که تا گل هافبک دانمارکی در رده اول قرار داشت.

این گل همچنین به این معنی بود که مارسی در رده آخر قرار گرفت و در سال جدید هیچ شرکتی در رقابت های اروپایی نخواهد داشت.

کلمنت لنگلت در دقیقه 54 گل تساوی تاتنهام را به ثمر رساندهفتم دقیقه بعد از نیمه اول اسفناک تیم انگلیسی که قبل از پایان وقت استراحت، هیچ لمسی در محوطه جریمه حریف نداشت. تاتنهام در نیمه اول عقب افتاده بود که چانسل امببا با ضربه سر در کرنر ارسال شد.

فرانکفورت هم از پشت با کولو موانی به ثمر رسیدn.d– برنده دقیقه برای بازدید کنندگان. آرتور گومز در دقیقه 39 میزبان را پیش انداختهفتم و فرانکفورت با یک ضربه پنالتی توسط دایچی کامادا در دقیقه 62 به گل تساوی رسیدn.d.

تسلی نداره

اتلتیکو مادرید حتی تسلی پلی آف لیگ اروپا را هم ندارد.

تیم اسپانیایی محبوبیت سنگینی برای صعود از گروه خود بود، اما پس از باخت در پورتو، که رتبه اول گروه B را تثبیت کرد، با ابراز تاسف از کسب مقام آخر باقی ماند.

کمتر کسی انتظار داشت که پورتو پس از باخت در دو بازی اول خود در لیگ قهرمانان در این فصل حتی صعود کند، اما تیم پرتغالی پیش از این با یک بازی دیگر، جایگاه خود را در مرحله یک هشتم نهایی قطعی کرده بود.

و گل های نیمه اول مهدی طارمی و استفان اوستاکیو به پورتو کمک کرد تا چهارمین بازی متوالی خود در لیگ قهرمانان اروپا را برد تا یک امتیاز بالاتر از بروژ به پایان برسد.

تاجون بوکانان، وینگر کانادایی بروژ در اولین ثانیه های نیمه دوم به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

دوباره عالی

این رکوردهای پشت سر هم کامل در مرحله گروهی برای بایرن است.

بنجامین پاوارد در نیمه اول با ضربه سر تیم آلمانی را به ثمر رساند و اریک ماکسیم چوپوموتینگ در 72 پیروزی مقابل اینتر را قطعی کرد.n.d دقیقه با هفتمین گل خود در شش بازی گذشته خود.

بارسلونا با پیروزی 4-2 مقابل ویکتوریا پلزن به رقابت های ناامید کننده خود در لیگ قهرمانان اروپا پایان داد که – برخلاف بایرن – به ششمین شکست متوالی خود سقوط کرد.

فران تورس دو گل زد و مارکوس آلونسو و پابلو توره نوجوان هر کدام یک گل برای باشگاه کاتالانی به ثمر رساندند. میزبان با یک جفت گل توسط توماس چوری وارد جدول شد.

نه چندان کامل

ناپولی به دنبال تبدیل شدن به اولین تیم ایتالیایی پس از میلان در سال 1992 بود که شش برد متوالی در گروه خود کسب کرده است.

با این حال، گل های دیرهنگام مو صلاح و داروین نونز به شروع بدون شکست تیم ایتالیایی در فصل در تمام رقابت ها پایان داد.

لیورپول با ناپولی در امتیاز به پایان رسید، اما پس از باخت 4-1 در ایتالیا در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا، در رده دوم رکورد رودررو قرار گرفت.

رنجرز پس از باخت 3-1 در خانه مقابل آژاکس، با یک رکورد ناخواسته باقی ماند که به پلی آف مقدماتی لیگ اروپا راه یافت.

رنجرز گروه A را با شش باخت متوالی و تفاضل گل منهای 20 به پایان رساند – بدترین رکورد مرحله گروهی تا کنون.

(فرانسه 24 با AP)

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما