بوروندی اولین شیوع فلج اطفال در بیش از 30 سال گذشته را اعلام کرد

مقامات هیت گفتند یک مورد تایید شده در یک کودک چهار ساله واکسینه نشده در منطقه Isale در غرب بوروندی و همچنین دو کودک دیگر که با آنها در تماس بوده است وجود دارد.

در بیانیه مطبوعاتی سازمان جهانی بهداشت (WHO) آمده است: «علاوه بر این، پنج نمونه از پایش زیست محیطی فاضلاب وجود ویروس فلج اطفال نوع 2 در گردش را تأیید کرد.

نظارت موثر

“تشخیص ویروس فلج اطفال نوع 2 در گردش اثربخشی نظارت بر بیماری های کشور را نشان می دهد“، گفت: دکتر. Matshidiso Moeti، مدیر منطقه ای WHO برای آفریقا.

فلج اطفال بسیار عفونی است و اقدام به موقع بسیار مهم است در محافظت از کودکان از طریق واکسیناسیون موثر…ما از تلاش های ملی حمایت می کنیم برای افزایش واکسیناسیون فلج اطفال به اطمینان حاصل کنید که هیچ کودکی از دست ندهید و هیچ خطری برای تأثیرات ناتوان کننده فلج اطفال ندارد.»

این بیماری از طریق آب و غذای آلوده یا از طریق تماس با فرد آلوده منتقل می شود، بسیاری از آنها به طور جدی بیمار نمی شوند، اما برخی ممکن است به فلج شل حاد مبتلا شوند. تشخیص زودهنگام آن در مهار شیوع احتمالی بسیار مهم است.

بوروندی شیوع ویروس فلج اطفال نوع 2 را اعلام کرد.

بوروندی شیوع ویروس فلج اطفال نوع 2 را اعلام کرد.

کمپین واکسیناسیون آماده می شود

دولت بوروندی – که تشخیص این ویروس را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی ملی اعلام کرده است – در نظر دارد در هفته های آینده یک کمپین واکسیناسیون برای مبارزه با فلج اطفال اجرا کندبا هدف حفاظت از همه کودکان واجد شرایط، از نوزادان تا هفت سالگی.

مقامات بهداشتی، با حمایت WHO و شرکای ابتکار جهانی ریشه کنی فلج اطفال (GPEI)، همچنین شروع به بررسی اپیدمیولوژی شیوع محدود، از جمله ارزیابی خطر برای اطمینان از مهار کرده اند.

بوروندی دفاع را تقویت می کند

بوروندی در حال تقویت بیشتر نظارت بر فلج اطفال است و کارشناسان WHO در این زمینه از جمع آوری نمونه های اضافی و همچنین ارزیابی امکان باز کردن سایت های نظارت محیطی جدید برای تشخیص زودهنگام ویروس فلج اطفال در گردش بی سر و صدا حمایت می کنند.

ویروس فلج اطفال نوع 2 در گردش شایع ترین نوع فلج اطفال در آفریقا است و شیوع این نوع ویروس فلج اطفال بالاترین میزان گزارش شده در منطقه است و در سال 2022 بیش از 400 مورد در 14 کشور گزارش شده است.

عفونت نوع 2 زمانی رخ می دهد که سویه ضعیف شده ویروس موجود در واکسن خوراکی فلج اطفال برای دوره های طولانی در بین جمعیت هایی که ایمن نشده اند در گردش باشد.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان