بهترین نقش های سینمایی میشل یئو قبل از «همه چیز همه جا به یکباره»CNN

میشل یئو در طول چهار دهه فعالیت حرفه ای خود، با توانایی بدنی خود به عنوان یک هنرمند رزمی و استعداد عاطفی خود به عنوان یک بازیگر، مخاطبان را خلع سلاح کرده است.

در حالی که او 23 سال پیش به لطف فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» برنده اسکار آنگ لی تبدیل به یک نماد بین المللی شد، تا سال گذشته «همه چیز همه جا یکباره» بود که با اولین اسکار خود از آکادمی به رسمیت شناخته شد. نامزدی

در اینجا نگاهی به برخی از کارهای برجسته Yeoh داریم.

(از سمت چپ) میشل یو و سینتیا روتروک در «بله، خانم!».

این فیلم اکشن راک-جورابی-هنگ که وارد سال‌های اولیه ساخت فیلم‌های Yeoh در هنگ‌کنگ شد، به دلیل قرار گرفتن برجسته‌اش از بازیگران زن که علیه بدها قیام می‌کنند، قابل توجه است و به وضوح راه را برای کارهای بعدی مانند کوئنتین هموار می‌کند. حماسه تارانتینو “بیل را بکش”. “بله خانم!” همچنین یک کپسول زمانی سرگرم‌کننده است که لحن کمی مبهم را حفظ می‌کند و در عین حال Yeoh را با برش‌های پیکسی و پدهای شانه‌ای غول‌پیکر دهه 80 نشان می‌دهد.

(از سمت چپ) میشل یو و جکی چان در

Yeoh مهارت های هنرهای رزمی خود را در این کمدی اکشن هنگ کنگی در مقابل جکی چان نشان می دهد که در ایالات متحده دوبله شد. او نقش یک بازرس اینترپل را بازی کرد و نقش او شامل بدلکاری واقعاً دلخراش بود – مانند فرود آمدن یک موتورسیکلت در قطار در حال حرکت، و در چند نوبت، سر خوردن خطرناک از آن – که در تیتراژ پایانی نمایش داده شد.

میشل یو در

یک فیلم اکشن هنرهای رزمی تا حدودی رواقی تر، اما همچنان جنبشی تر، واضح است که چگونه “وینگ چون” به یئو اجازه داد تا در کلاسیک بعدی “ببر خیزان، اژدهای پنهان” اوج بگیرد. همچنین یکی از همکاری‌های برتر Yeoh با کارگردان و بدلکار افسانه‌ای Woo-Ping Yuen است که بعداً با او روی «اژدها» و عناوین دیگر کار کرد.

(از سمت چپ) پیرس برازنان و میشل یوه در

Yeoh نقش یکی از قدرتمندترین زنان باند را بازی کرد که از نظر هوش و قدرت برابر با 007 بود. در زمان یئو – یک بازیگر سابق ملکه زیبایی – که در فیلم با بازی پیرس برازنان، شیرین کاری‌های خودش را انجام می‌داد، کارهای زیادی انجام شد، زیرا او با لگد زدن به لب به لب و تحسین برانگیز شد.

میشل یو در «ببر خیزان، اژدهای پنهان»

یک موفقیت خیره‌کننده بین‌المللی، که برای بسیاری به خاطر سکانس‌های اکشن سیمی زیبای آن، از کارگردان آنگ لی، به یاد ماندنی است. Yeoh در مقابل Chow Yun-Fat نقش دو جنگجو را بازی کرد که قادر به ابراز عشق خود به یکدیگر نیستند، با Zhang Ziyi به عنوان دزد که باید برای در اختیار داشتن شمشیر افسانه ای چند صد ساله به نام سرنوشت سبز مبارزه کنند.

(از سمت چپ) میشل یو و ژانگ زییی در

داستان که از رمان آرتور گلدن اقتباس شده است، در اواخر دهه 1920 شروع می‌شود، با بازی Yeoh در نقش مامه‌ها، یک مادرسالار خشن که شاگرد جوانش، چیو (دوباره ژانگ زییی) را در شیوه‌های خدمت به عنوان گیشا آموزش می‌دهد. این فیلم در آن زمان برای انتخاب بازیگران غیر ژاپنی، از جمله Yeoh و Zhang، در برجسته‌ترین نقش‌ها جنجال ایجاد کرد، اما بازی آنها مورد تحسین قرار گرفت.

میشل یو در

بر اساس داستان واقعی آنگ سان سوچی، سیاستمدار برمه ای و برنده جایزه صلح نوبل، “بانو” برای یئو در نقش کسی بود که در برابر خشونت و ظلم ایستادگی کرد. این فیلم به کارگردانی لوک بسون و با بازی دیوید تیولیس نیز یک داستان عشقی تکان دهنده است که Yeoh نامزدی بهترین بازیگر زن را برای جایزه ماهواره ای به ارمغان آورده است.

میشل یو در فیلم «آسیایی‌های ثروتمند دیوانه».

یئو در این فیلم 2018، مادری را به تصویر کشید که نباید با او بازی کرد، اولین فیلم مهم هالیوودی که اکثر بازیگران آسیایی را در 25 سال گذشته بازی می‌کرد (پس از «کلاب خوش شانس» در سال 1993). شخصیت او النور یانگ، مادر پیچیده و سرسخت شخصیت اصلی نیک (هنری گلدینگ) است که النور برای انتخاب دوست دخترش، ریچل (کنستانس وو) کمتر هیجان زده است. او همچنین یک بازی بد فال ماهجونگ را انجام می دهد.

(از سمت چپ) میشل یو و سیمو لیو در «شانگ چی و افسانه ده حلقه».

Yeoh با زیباترین سبک ها به دنیای سینمایی مارول پیوست و نقش یک جنگجوی عرفانی را ایفا کرد که نشان داد واقعاً تا چه حد می تواند یک مبارزه با هنرهای رزمی رقص باشد. به عنوان نگهبان قلمرو جادویی معروف به تا لو، شخصیت عجیب و غریب Yeoh، یینگ نان، به مردان فیلم، از جمله قهرمان عنوان سیمو لیو، شانگ چی، آموخت که موفقیت فقط از قدرت بی رحمانه ناشی نمی شود.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما