اگه بتونی صندلی بپوشی چی؟

نکات برجسته داستان

دستگاه‌های پوشیدنی نوآورانه ژاپن عبارتند از Archelis، یک صندلی “ایستاده” که برای جراحان طراحی شده است.

اولین نمایشگاه پوشیدنی توکیو در سال 2015 افتتاح شد و بزرگترین نمایشگاه در جهان بود.

پیش بینی می شود بازار فناوری پوشیدنی ژاپن از 530000 دستگاه در سال 2013 به 13.1 میلیون دستگاه در سال 2017 افزایش یابد.CNN

دیسکمن، تاماگوچی و گیم بوی چه مشترکاتی دارند؟

همه آنها اختراعات برجسته ژاپنی دهه 80 و 90 هستند، نمادهای دورانی که کشور آسیایی در نوآوری فناوری پیشرو جهانی بود.

اما با ظهور دره سیلیکون و غول‌های فناوری آمریکایی مانند گوگل و اپل، ژاپن در دو دهه گذشته فناوری کمتری را تولید کرده است.

پروفسور ماساهیکو تسوکاموتو، از دانشکده مهندسی دانشگاه کوبه، می‌گوید که به لطف نسل جدیدی از کارآفرینان جوان، پیشرفت در همکاری‌های بین‌المللی و مشارکت‌های جدید با دانشمندان دانشگاه، این موضوع در شرف تغییر است.

تمرکز ژاپن این بار بر روی تلفن های هوشمند یا بازی نیست، بلکه صندلی های پوشیدنی، عینک های هوشمند و وسایل ارتباطی سگ است.

به طور خلاصه، فناوری پوشیدنی عجیب و غریب.

به گفته موسسه تحقیقاتی یانو، ژاپن در سال 2013، 530000 دستگاه از دستگاه های فناوری پوشیدنی فروخت.

پیش بینی می شود این رقم در سال 2017 به 13.1 میلیون دستگاه برسد.

شاید بهترین نشانه برای رونق این صنعت، معرفی اولین نمایشگاه پوشیدنی توکیو در سال 2015 بود. – در زمان راه اندازی، بزرگترین نمایشگاه فناوری پوشیدنی در جهان با 103 غرفه دار بود.

این کیمونوهای الکترونیکی، دستگاه‌های ارتباطی گربه‌ها و دستکش‌های الکترونیکی برای ضبط کارهای انگشت یک پیانیست به نمایش گذاشته شده است.

در نمایشگاه بعدی، از 18 تا 20 ژانویه 2017، برگزارکنندگان انتظار دارند بیش از 200 غرفه‌دار و 19000 بازدیدکننده داشته باشند.

یوهی مازونو، کارگردان نمایش می‌گوید: «با عملکرد بهتر، اجزای سبک‌تر و طراحی‌های کوچک‌تر، پوشیدن دستگاه‌ها دیگر خیالی نیست. ابزارهای پوشیدنی به عنوان بازار رشد بزرگ بعدی توجهات را به خود جلب می کنند.

Inupathy یک مهار سگ است که قرار است در پایان امسال راه اندازی شود و به صاحبان حیوانات خانگی اجازه می دهد با سگ های خود ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر مانیتور قلب، این بند دارای فناوری حذف نویز است که می تواند ضربان قلب حیوان را جدا کرده و واکنش آن را به محرک هایی مانند غذا، بازی، افراد و اسباب بازی ها ردیابی کند.

با این داده ها، مهار خلق و خوی سگ را ارزیابی می کند و رنگ آن را برای اطلاع صاحبان تغییر می دهد.

مجهز به شش چراغ LED، یقه آبی برای نشان دادن آرامش، قرمز برای هیجان و نمایش تم رنگین کمان برای شادی می درخشد.

جوجی یاماگوچی، مدیر عامل Inupathy، از Corgi خود، Akane، که یک توله سگ عصبی بود، الهام گرفت. برای درک بهتر اضطراب سگ، زیست شناس اینوپاتی را برای نظارت بر ضربان قلب او توسعه داد.

یاماگوچی می گوید: “همیشه احساس می کردم که نمی توانم آکان را به خوبی درک کنم و می خواستم به او نزدیک شوم.”

«بودیسم و ​​آیین قدیمی ژاپنی می‌گوید که هر حیوان، گیاه و حتی سنگ دارای روح است. وقتی نمی توانید مشکلاتی را که باعث ناراحتی آنها می شود حل کنید، استرس زا است.”

یاماگوچی انتظار دارد که ردیابی سلامتی پوشیدنی برای انسان ها نیز کاربرد داشته باشد.

یاماگوچی می‌گوید: «شخصی‌سازی هوش مصنوعی باعث تغییر بازی خواهد شد.

به عنوان مثال، اگر قبل از شروع احساس افسردگی رفتار خاصی از خود نشان دهید، پیش‌بینی افسردگی از روی آن رفتار برای یک فرد بسیار ارزشمند است. هوش مصنوعی که شخصاً برای شما کار می کند، در نهایت این امکان را فراهم می کند.

Archelis – یک صندلی پوشیدنی که امسال در ژاپن راه اندازی شد – در سطح بین المللی نیز سر و صدایی ایجاد کرده است.

همکاری بین کارخانه قالب Nitto، دانشگاه چیبا، فناوری پلیمر ژاپن و طراحی Hiroaki Nishimura در ژاپن، در ابتدا برای جراحانی در نظر گرفته شده بود که نیاز به استراحت دادن به پاهای خود در طول عملیات طولانی مدت دارند.

این صندلی به صاحبش این امکان را می دهد که به طور موثر بنشیند و همزمان بایستد.

صندلی آرچلیس.

دکتر هیروشی کاواهیرا، جراح پشت این مفهوم می‌گوید: «مفهوم آرچلیس بسیار ساده است، مانند سادگی تخمک کلمب». جراحی های طولانی می تواند منجر به کمردرد، گردن درد و زانو درد شود – به خصوص برای جراحانی که سن بالاتری دارند.

Archelis که از پانل های چاپ سه بعدی ساخته شده است، به هیچ قطعه الکتریکی یا باتری نیاز ندارد.

نوآوری در طراحی موثر است: پانل‌های کربنی انعطاف‌پذیر دور باسن، پاها و پاها می‌پیچند تا حمایت کنند و فشار روی مفاصل را به حداقل برسانند.

این سیستم مچ پا و زانو را تثبیت می کند، بنابراین فشار ناشی از ایستادن به طور یکنواخت در ساق پا و ران ها پخش می شود.

اگرچه به نظر می رسد که پوشنده ایستاده است، اما در واقع هنگام کار روی پاهای خود به پشت و پاهای خود استراحت می دهد.

سایر پوشیدنی ها در سمت کوچکتر قرار دارند.

BIRD با طول حدود 3 اینچ در اصل یک انگشتانه مدرن است که نوک انگشت شما را به یک عصای جادویی تبدیل می کند.

BIRD می تواند تا 10 دستگاه را در یک زمان کنترل کند.

با استفاده از الگوریتم‌هایی برای رمزگشایی قصد کاربر، این دستگاه همچنین دارای حسگرهای دقیقی است که جهت، سرعت و حرکات را دنبال می‌کنند.

این فناوری کاربران را قادر می سازد تا هر سطحی را به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل کنند و همچنین با سایر دستگاه های هوشمند تعامل داشته باشند.

با قدم زدن در خانه، کاربران می‌توانند صفحه لپ‌تاپ را روی دیوار بتابانند، دستگاه قهوه‌ساز را روشن کنند، روی هر سطحی مطالعه کنند و با اشاره یا کشیدن انگشت، خرید آنلاین انجام دهند.

توسعه دهندگان – MUV Interactive مستقر در اسرائیل و فناوری سیلیکون مستقر در ژاپن – انتظار دارند که BIRD توسط بخش های آموزشی و شرکتی مورد استقبال قرار گیرد، به لطف توانایی آن در ایجاد ارائه های مشترک.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان