امیر عبداللهیان متن را با دقت و به سرعت در حال بررسی و آماده کردن پاسخ به آمریکا هستیم

وزیر امور خارجه کیشورمان و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی امروز (پنجشنبه) در خصوص مهمترین موضوعات مورد علاقه این کشور و همچنین آخرین تحولات گفتگو و تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان بر سیاست خارجی آیت الله سید ابراهیم رئیسی در اولویت دادن به روابط با همسایگان تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کیشور با ابراز خرسندی از ایجاد فرصت ها برای توسعه کیشور، خواستار رفع برخی مشکلات کنسولی ایرانیان در امارات از جمله مدارس ایرانی در آن کشور شد.

همکاران من با دقت و سرعت متن را بررسی می کنند و پاسخ را آماده می کنند

رئیس دیپلماسی کیشورمان در دیدار با همتای اماراتی خود از آخرین تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم ها خبر داد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت و جدیت برای دستیابی به توافق، خود را قوی و با ثبات نشان داده است. همکاران من با دقت و سرعت در حال کار هستند در حال حاضر بررسی متن و تهیه آن جواب می دهد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه، دومین روز شهریورماه، از دریافت پاسخ دولت آمریکا به دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مسائل باقی‌مانده در رفع تحریم‌ها خبر داد. مذاکرات از طریق هماهنگ کننده مذاکرات اروپایی انجام شد و افزود: بررسی دقیق دیدگاه های طرف آمریکایی آغاز شده است و پس از تکمیل بررسی ها، ایران نظرات خود را در این زمینه با هماهنگ کننده در میان خواهد گذاشت.

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عمانی خود گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از بررسی و نتیجه‌گیری تحقیقات نظر خود را اعلام خواهد کرد و پاسخ طرف آمریکایی با دقت در حال انجام است. بررسی شد.”

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت روابط کشورش با ایران و تمایل خود برای توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری و همچنین برگزاری دوجانبه اقتصادی و کنسولی تاکید کرد. جلسات

وی همچنین سلام های گرم خود را به شیخ محمد بن زید رئیس دولت امارات به عنوان رهبر و رئیس جمهور این کشور ابلاغ کرد و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک به ایران سفر کند.

وزیر امور خارجه کیشورمان همچنین سلام رئیس جمهور کیشورمان را به شیخ محمد بن زاید رئیس امارات ابلاغ کرد.

پیش از این خبرگزاری رسمی امارات (WAM) در گزارشی از این گفتگوی تلفنی خبر داده بود که دو طرف در خصوص روابط دوجانبه و راه های ارتقا و تقویت این روابط به نفع دوجانبه و وزیر امور خارجه امارات گفتگو کردند. وی در این مصاحبه تاکید کرد که این کشور خواهان تقویت همکاری با کشورهای همسایه به منظور ایجاد عناصر امنیت و ثبات در منطقه و کشف ساختارهایی است که ملت های منطقه آرزوی توسعه و شکوفایی دارند.

وزیر امور خارجه کیشورمان 29 خرداد نیز در گفتگوی تلفنی با همتای اماراتی خود، حضور رژیم اشغالگر قدس را عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه و عامل تروریسم و ​​خرابکاری در کل منطقه دانست. وی در منطقه تهدیدات همه کشورها و منطقه را خواند و با اشاره به بحران یمن گفت: ادامه جنگ و گسترش درگیری ها و درگیری ها به نفع هیچ یک از طرفین و منطقه نیست. ” وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز هشتم آذرماه سال گذشته در تماس تلفنی با همکار اماراتی خود از وی برای سفر به تهران دعوت و بر رایزنی مستمر دو کشور تاکید کرد.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.