امام جمعه قم فقیه متصدی اجتماع است

تولیت حرم متحر بناوی کرامت با بیان اینکه همکاری مردم با حکومت بدون یاری خدا و یاری خداوند بدون همکاری مردم نتیجه نمی دهد، گفت: سنت خداوند این است که مردم با مردم همکاری کنند. دولت برای دستیابی به پیشرفت

آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار سردار هاشمی مسئول مجمع ادارات و کارمندان استان قم که ظهر امروز در تالار محراب حرم مطهر حضرت مریم برگزار شد، با اشاره به اینکه آیه 62 سوره مبارکه انفال: خداوند به یاری خود و با کمک مؤمنان پیامبر را یاری کرد، او این کار را کرد و اگر یکی از این دو نباشد، پیروزی حاصل نمی شود.

وی با بیان اینکه همکاری مردم با دولت بدون یاری خدا و یاری خداوند بدون همکاری مردم نتیجه ای نخواهد داشت، گفت: باور نکردند و عده ای هم باور نکردند.

تولیت حرم مطهر بانو کرامت با بیان اینکه کمک مردم بسیار مهم است و مردم باید به دولت خود کمک کنند، گفت: در اینجا است که تجمع شکل می گیرد زیرا تجمع به معنای همکاری و همراهی مردم است و اگر نباشد. تجمع مردم، کار دولت موفق نخواهد بود

وی با بیان اینکه رفتار ائمه در هر زمان با توجه به شرایط آن زمان متفاوت بود، گفت: در زمان ما نیز شرایط جدیدی حاکم است و ولی فقیه است که از طرف امام زمان(عج) ، سرپرستی جامعه را بر عهده دارد و تشخیص می دهد در این زمان چه سرعتی باید داشته باشیم و وظیفه ما پیروی از ولی است.

سعیدی با اشاره به وظایف افراد مختلف در هر شرایطی گفت: قبل از انقلاب وظیفه مردم اطاعت از امام، آمدن به خیابان ها برای براندازی رژیم شاهنشاهی بود و بعد از انقلاب وظیفه مردم در سال های مختلف مبارزه با امام بود. جبهه منافقین در دفاع مقدس، در سازندگی جوانان، در کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و خیرات و در همبستگی مومنان، مجلس در همه عرصه ها خوش درخشید.

وی تاکید کرد: نام خدا، نام خداست و وقتی این بینش وجود داشته باشد، ما در همه حال به وظایف خود به درستی عمل می کنیم و خدا و اولیای خدا از ما راضی خواهند بود.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما