امام جمعه قم فقیه متصدی اجتماع است

تولیت حرم متحر بناوی کرامت با بیان اینکه همکاری مردم با حکومت بدون یاری خدا و یاری خداوند بدون همکاری مردم نتیجه نمی دهد، گفت: سنت خداوند این است که مردم با مردم همکاری کنند. دولت برای دستیابی به پیشرفت

آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار سردار هاشمی مسئول مجمع ادارات و کارمندان استان قم که ظهر امروز در تالار محراب حرم مطهر حضرت مریم برگزار شد، با اشاره به اینکه آیه 62 سوره مبارکه انفال: خداوند به یاری خود و با کمک مؤمنان پیامبر را یاری کرد، او این کار را کرد و اگر یکی از این دو نباشد، پیروزی حاصل نمی شود.

وی با بیان اینکه همکاری مردم با دولت بدون یاری خدا و یاری خداوند بدون همکاری مردم نتیجه ای نخواهد داشت، گفت: باور نکردند و عده ای هم باور نکردند.

تولیت حرم مطهر بانو کرامت با بیان اینکه کمک مردم بسیار مهم است و مردم باید به دولت خود کمک کنند، گفت: در اینجا است که تجمع شکل می گیرد زیرا تجمع به معنای همکاری و همراهی مردم است و اگر نباشد. تجمع مردم، کار دولت موفق نخواهد بود

وی با بیان اینکه رفتار ائمه در هر زمان با توجه به شرایط آن زمان متفاوت بود، گفت: در زمان ما نیز شرایط جدیدی حاکم است و ولی فقیه است که از طرف امام زمان(عج) ، سرپرستی جامعه را بر عهده دارد و تشخیص می دهد در این زمان چه سرعتی باید داشته باشیم و وظیفه ما پیروی از ولی است.

سعیدی با اشاره به وظایف افراد مختلف در هر شرایطی گفت: قبل از انقلاب وظیفه مردم اطاعت از امام، آمدن به خیابان ها برای براندازی رژیم شاهنشاهی بود و بعد از انقلاب وظیفه مردم در سال های مختلف مبارزه با امام بود. جبهه منافقین در دفاع مقدس، در سازندگی جوانان، در کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و خیرات و در همبستگی مومنان، مجلس در همه عرصه ها خوش درخشید.

وی تاکید کرد: نام خدا، نام خداست و وقتی این بینش وجود داشته باشد، ما در همه حال به وظایف خود به درستی عمل می کنیم و خدا و اولیای خدا از ما راضی خواهند بود.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما