افزایش حقوق بازنشستگان از کجا بود؟

به گفته سرپرست وزارت کار، افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان 38 درصد به اضافه 515 هزار تومان و با توجه به منابع مالی که رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد، از شهریور ماه اجرایی می شود.

به گزارش اسنا، می توان گفت موضوع افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران از ابتدای سال جاری پس از اجرای طرح افزایش 57 درصدی حقوق کارگران از سوی عبدالملکی مطرح شد. دولت مصمم است با افزایش 10 درصدی حقوق کارگران و سربازان بازنشسته و جوانان رضایت بیشتری در این شرایط ایجاد کند.

اعلام تصمیم دولت مبنی بر افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان جوانان و لشکری ​​به منظور ارتقای حقوق شاغلان و بازنشستگان و با فرض عدم ایجاد پول یا استقراض انجام شده است. اما به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه هنوز به نتیجه نهایی نرسیده و این افزایش حقوق منوط به تامین منابع یا مدیریت هزینه هاست و به محض انجام کار کارشناسی در این زمینه تکمیل و به تصویب دولت رسید، مراحل قانونی طی خواهد شد.

این شرایط در حالی مطرح شد که بر اساس اطلاعات دریافتی از دستگاه های مسئول، قرار است در صورت تامین منابع مالی لازم با ترکیب ضرایب و ارقام، حقوق کارگران و بازنشستگان از جمله نیروهای نظامی و جوانان به صورت جمعی باشد. افزایش یافت.

پیگیری ها نشان می دهد دولت در تلاش است منابع مالی مناسبی برای اجرای مصوبه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری ​​و جوانان در سال 1401 پیدا کند و علیرغم رفع مانع اصلی اجرای این امر. هنوز تصمیم قطعی نشده و بستگی به هفته ها و ماه های آینده دارد، به نظر می رسد دولتمردان نیز جزئیات این افزایش حقوق را بررسی و تعیین کرده اند.

بر این اساس ابتدا حقوق نیروهای نظامی و جوانان افزایش می یابد و حقوق بازنشستگان همزمان محاسبه و تعیین می شود. از این رو دولت قصد دارد با افزایش 38 درصدی حقوق، 3000 امتیاز به احکام مستمری بگیران اضافه کند و افزودن 515 هزار تومان به عنوان ارقام ثابت نیز دلیلی بر بالاتر بودن درصد افزایش حقوق حداقل‌ها از سطوح است. .

به عنوان مثال، اگر کارمند یا بازنشسته ای حداقل حدود شش میلیون تومان حقوق دریافت کند، با اضافه شدن 38 درصد مصوب و رقم ثابت 515 هزار تومان، نشان دهنده رشد 46 درصدی است در حالی که 515 هزار تومان حداکثر حقوق است. 15 میلیون تومان افزایش سه درصدی حقوق ابداع می شود.

حال این سوال مطرح است که آیا افزایش حقوق لشکری ​​و جوانان و بازنشستگان در سال جاری اجرایی می شود یا محدودیت منابع مالی که رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز بر آن تاکید کرده بود مانع اجرا می شود. این تصمیم

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما