اعضای BRICS متعهد شدند که با شبکه های تامین مالی تروریسم و ​​پناهگاه های امن تروریسم مبارزه کنند اخبار جهان

کیپ تاون: گروه پنج کشور بریکس روز جمعه متعهد شد که با تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن، از جمله جابجایی فرامرزی تروریست ها، و شبکه های تامین مالی تروریسم و ​​پناهگاه های امن مبارزه کند که اشاره ای پنهان به پاکستان است. وزرای خارجه کشورهای بریکس متشکل از برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در بیانیه مشترکی با عنوان ” دماغه امید خوب ” تروریسم را “هر زمان، هر کجا و توسط هر کسی که مرتکب شده باشد” به شدت محکوم کردند.

در بیانیه مشترک آمده است: «آنها (وزرا) متعهد به مبارزه با تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن، از جمله حرکت فرامرزی تروریست ها، شبکه های تأمین مالی تروریسم و ​​پناهگاه های امن هستند». در حالی که در بیانیه مشترک نام هیچ کشوری ذکر نشده است، هند در گذشته پاکستان را به عنوان “مرکز تروریسم” توصیف کرده است که تروریست هایی مانند حافظ سعید، مسعود ازهر، ساجد میر و داوود ابراهیم در آن پناه گرفته اند.

وزیران با درک تهدید ناشی از تروریسم، افراط گرایی که منجر به تروریسم و ​​رادیکالیزه می شود، بر نیاز به رویکرد جامع کل جامعه بین المللی برای مهار مؤثر فعالیت های تروریستی که تهدیدی جدی از جمله در محیط همه گیری کنونی است، تأکید کردند. در این بیانیه آمده است که وزرای دولت نباید با هیچ دین، ملیت، تمدن یا قومی مرتبط باشد و استانداردهای دوگانه را در مقابله با تروریسم و ​​افراط گرایی مساعد تروریسم رد کردند.

آنها بر تعهد تزلزل ناپذیر خود برای مشارکت بیشتر در تلاش های جهانی برای پیشگیری و مقابله با تهدید تروریسم بر اساس احترام به قوانین بین المللی، به ویژه منشور سازمان ملل متحد، و حقوق بشر، تأکید کردند و تأکید کردند که دولت ها مسئولیت اصلی را دارند. مبارزه با تروریسم با سازمان ملل متحد همچنان به ایفای نقش مرکزی و هماهنگ کننده در این زمینه ادامه می دهد.

وزیران همچنین خواستار نهایی شدن و تصویب سریع کنوانسیون جامع تروریسم بین‌المللی در چارچوب سازمان ملل و آغاز مذاکرات چندجانبه درباره کنوانسیون بین‌المللی برای سرکوب اقدامات تروریستی شیمیایی و بیولوژیکی در کنفرانس خلع سلاح شدند. آنها از فعالیت های گروه کاری ضد تروریسم بریکس استقبال کردند و تصمیم گرفتند همکاری های ضد تروریسم را بیشتر تعمیق کنند.

وزیران بر تعهد خود به تقویت چارچوب همکاری های بریکس در سه رکن سیاسی و امنیتی، اقتصادی و مالی و فرهنگی و همکاری های مردمی با حمایت از روح اتحادیه که دارای احترام و درک متقابل، برابری، همبستگی، صراحت است، تاکید کردند. فراگیر بودن و اجماع.

آنها همچنین تعهد خود را به تقویت چندجانبه گرایی و حمایت از حقوق بین الملل، از جمله اهداف و اصول مندرج در منشور سازمان ملل متحد، تکرار کردند. آنها نسبت به استفاده از اقدامات قهری یک جانبه که با اصول منشور سازمان ملل متحد ناسازگار است و اثرات منفی به ویژه در کشورهای در حال توسعه ایجاد می کند، ابراز نگرانی کردند.

وزرا تاثیر رویکردهای یکجانبه ناقض قوانین بین‌الملل را بر اقتصاد جهانی تشخیص دادند و همچنین خاطرنشان کردند که با اشاره آشکار به ایالات متحده، اقدامات قهری اقتصادی یکجانبه مانند تحریم‌ها، تحریم‌ها، تحریم‌ها و محاصره‌ها پیچیده‌تر می‌شود. کشورهای غربی به رهبری روسیه تحریم های فلج کننده ای را علیه روسیه به دلیل حمله به اوکراین وضع کرده اند.

در این بیانیه آمده است: وزیران با تاکید مجدد بر اهمیت گروه 20 برای ادامه ایفای نقش مجمع چندجانبه برتر در زمینه همکاری های اقتصادی، مشتاقانه منتظر میزبانی موفق اجلاس سران گروه 20 تحت ریاست جمهوری هند هستند. وزرا بر اهمیت تشویق استفاده از ارزهای محلی در تجارت بین‌المللی و مبادلات مالی بین بریکس و شرکای تجاری آنها تأکید کردند.

آنها همچنین خواستار اصلاحات ارگان های اصلی سازمان ملل متحد شدند. این بیانیه افزود: چین و روسیه بار دیگر بر اهمیت جایگاه و نقش برزیل، هند و آفریقای جنوبی در امور بین‌الملل تاکید کردند و از آرزوی آنها برای ایفای نقش بیشتر در سازمان ملل حمایت کردند.

وزیران مواضع ملی خود را در مورد وضعیت در اوکراین و اطراف آن یادآوری کردند و با قدردانی از پیشنهادهای مربوطه میانجیگری و دفاتر خوب با هدف حل مسالمت آمیز مناقشه از طریق گفتگو و دیپلماسی یاد کردند. وزیران همچنین خواستار تقویت سیستم کنترل تسلیحات، خلع سلاح و عدم اشاعه شدند.

آنها بر تلاش‌های ملی و مشترک خود برای پیشبرد اجرای توافقنامه پاریس تأکید کردند و بر اهمیت اجرای تعهدات کشورهای توسعه‌یافته برای تأمین فناوری و تأمین مالی کافی، قابل پیش‌بینی، به موقع، جدید و اضافی برای آب و هوا تأکید کردند که مدت‌هاست برای کمک به توسعه در انتظار است. کشورها برای مقابله با تغییرات آب و هوایی

گروه پنج کشوری بریکس پنج کشور بزرگ در حال توسعه جهان را گرد هم می آورد که 41 درصد از جمعیت جهان، 24 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی و 16 درصد از تجارت جهانی را تشکیل می دهند.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما