از بین بردن سریع جوش صورت با ۱۳ روش خانگی

رفع جوش

معمولاً برای درمان جوش صورت و بدن در بیماران با آکنه خفیف درمان موضعی تجویز می شود. بیماران با آکنه متوسط درمان سیتمیک و موضعی و بیماران با آکنه شدید درمان سیستمیک می گیرند. کاهش سطح آندروژن توسط این دارو ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در مردان شود. ممکن است بنا به تشخیص پزشک برای از بین بردن کیست‌ها به جند نوع دارو نیاز داشته باشید. در برخی موارد برای درمان مستقیم و سریع‌تر التهابات از تزریق استروئید به کیست‌ها استفاده می‌شود. اما اگر از طریق یک زخم باز یا جای جوش به داخل پوست نفوذ پیدا کند می‌تواند باعث بدتر شدن جوش و التهاب شود.

این نوع جوش‌ها معمولا با عفونت نیز همراه هستند و به همین دلیل می‌توان آن‌ها را از انواع جوش‌های وخیم دانست که می‌توانند لک یا زخم‌های ماندگار بر روی پوست ایجاد کنند. بنابراین برای درمان آن‌ها حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

چگونه جوش ‌های سرسیاه روی پوست را از بین ببریم؟

رتینوئید ها شامل ترتینوئین، آداپالن، تازاروتن و ایزوترتینوئین می باشند. مصرف این گروه از داروها در زمان حاملگی و شیردهی ممنوع می باشد. رتینوئیدهای موضعی کراتین سازی در کانال فولیکولی را کاهش داده و با بازکردن مجرای فولیکول محیط مساعد برای رشد باکتری را از بین می برند.

پزشک معمولا در این موارد داروهای حاوی بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک، آنتی‌بیوتیک‌های قوی ضد باکتری، رتینوئیدها و قرص‌های ضدبارداری را توصیه می‌کند. اگر استفاده از داروها موثر واقع نشود، پزشک ندول‌ها را با دست تخلیه کرده یا از لیزر برای لایه‌برداری شیمیایی استفاده می‌کند.

روغن‌های گیاهی مؤثر در درمان جوش صورت

یک تحقیق در آلمان و در سال ۲۰۱۲ نشان داد که ماسک صورت جوجوبا در بهبود عارضه‌های پوستی از قبیل آکنه نقش دارد. در این تحقیق شرکت کنندگانی که دو تا سه بار در هفته از ماسک روغن جوجوبا استفاده می‌کردند، با کاهش قابل توجهی در التهاب، عارضه‌های پوستی و آکنه روبرو شدند.

برای استفاده از روغن نارگیل ابتدا باید پوست خود را با شوینده تمیز کنید و سپس چند قطره روغن را روی پوست بریزید و ماساژ دهید. برگ گیاه آلوئه‌ورا را باید با یک چاقوی تیز برش دهید و ژل داخل آن را جدا کنید. این ژل را باید به صورت مستقیم به پوست خود بمالید و بعد از یک ساعت آن را بشویید.

راهکار های ساده برای از بین بردن جوش روی بینی

البته درمان جوش با یخ را نمی‌توان یک روش علمی دانست، زیرا برطرف‌کننده کامل جوش نیست. بلکه همان‌طور که گفته شد با ایجاد سرما، و کاهش جریان خون در ناحیه مورد نظر، از شدت التهاب جوش می‌کاهد.

در زمان استفاده روغن را روی محل جوش‌ها مالیده و پس از 20 دقیقه بشویید. بنابراین استفاده از آن برای پوست‌های حساس و خشک توصیه نمی‌شود.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما