ادغام ویستارا و ایر ایندیا خطوط هوایی سنگاپور بخشی از خدمات هواپیمایی متعلق به گروه تاتا باقی می ماند اخبار هوانوردی

گروه تاتا اعلامیه مهمی در مورد ادغام ویستارا و ایر ایندیا داده است که در آن خطوط هوایی سنگاپور 25.1 درصد از سهام ایر ایندیا را حفظ خواهد کرد. این قرارداد تا مارس 2024، پس از تصویب قانونی، شکل نهایی را به خود خواهد گرفت. در حال حاضر، گروه تاتا 51 درصد از سهام ویستارا را در اختیار دارد، در حالی که 49 درصد باقی مانده متعلق به خطوط هوایی سنگاپور است. SIA در بیانیه‌ای اعلام کرد که Vistara و Air India ادغام خواهند شد و همچنین 2058.5 کرور روپیه در ایر ایندیا به عنوان بخشی از این معامله سرمایه‌گذاری خواهد کرد. همچنین، خطوط هوایی سنگاپور تایید کرده است که سرمایه گذاری را از طریق منابع نقدی داخلی خود تامین خواهد کرد.

گروه تاتا در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که با ادغام، ایر ایندیا با ناوگان ترکیبی 218 هواپیما، پیشروترین شرکت داخلی و بین‌المللی این کشور خواهد بود که “آن را به بزرگترین شرکت بین‌المللی و دومین شرکت بزرگ داخلی هند تبدیل می‌کند”.

SIA و Tata Sons همچنین موافقت کرده‌اند که در صورت نیاز، در تزریق سرمایه اضافی برای تامین مالی رشد و عملیات ایر ایندیا در سال‌های FY2022-23 و FY2023-24 شرکت کنند.

SIA گفت: «بر اساس 25.1 درصد سهام SIA پس از تکمیل، سهم آن از هرگونه تزریق سرمایه اضافی می تواند تا 50200 میلیون روپیه (880 میلیون دلار سنگاپور، 615 میلیون دلار آمریکا) باشد که تنها پس از تکمیل ادغام قابل پرداخت است. در انتشار.

همچنین بخوانید – ایر ایندیا این مسیرها را از شبکه پروازهای داخلی خود حذف می کند. جزئیات اینجا

مبلغ واقعی به عواملی از جمله پیشرفت طرح تجاری ایر ایندیا بزرگ و دسترسی آن به سایر گزینه های تامین مالی بستگی دارد. SIA در نظر دارد هرگونه تزریق سرمایه اضافی را با منابع نقدی داخلی خود به طور کامل تأمین کند.

N Chandrasekaran رئیس تاتا پسران گفت ادغام Vistara و Air India نقطه عطف مهمی در مسیر تبدیل ایر ایندیا به یک شرکت هواپیمایی واقعاً در سطح جهانی است.

“به عنوان بخشی از تحول، ایر ایندیا بر روی رشد شبکه و ناوگان خود تمرکز می کند، پیشنهاد مشتری خود را اصلاح می کند، ایمنی، قابلیت اطمینان و عملکرد به موقع را افزایش می دهد. ما از فرصت ایجاد یک ایر ایندیا قوی که هر دو را ارائه می دهد هیجان زده هستیم. خدمات کامل و کم هزینه در مسیرهای داخلی و خارجی.»

چهار شرکت هواپیمایی بخشی از گروه تاتا هستند. آنها ایر ایندیا، ایر ایندیا اکسپرس، ایرآسیا هند و ویستارا هستند. گروه تاتا در ژانویه امسال ایر ایندیا و ایر ایندیا اکسپرس را خریداری کرد.

ویستارا در ژانویه 2015 پرواز خود را آغاز کرد. ایرآسیا هند در سال 2014 راه اندازی شد، در حالی که ایر ایندیا اکسپرس در سال 2005 فعالیت خود را آغاز کرد.

در ماه اکتبر، Vistara با سهم بازار داخلی 9.2 درصد پس از IndiGo که سهم بازار 56.7 درصدی داشت، دومین اپراتور بزرگ بود. در همین مدت، سهم بازار داخلی ایر ایندیا و ایر آسیا ایندیا به ترتیب 9.2 و 7.6 درصد بوده است.

همچنین بخوانید – GoFirst 400 کرور از دولت در میان اختلالات و تاخیرهای نگران کننده پرواز دریافت می کند.

از نظر عملکرد به موقع (OTP)، ایر ایندیا با 90.8 درصد در صدر قرار گرفت و پس از آن Vistara و AirAsia India هر دو با 89.1 درصد قرار گرفتند. در 13 اکتبر، SIA گفت که در حال “مذاکرات محرمانه” با گروه تاتا برای بررسی ادغام احتمالی Vistara و Air India است.

این شرکت در پرونده ای به بورس سنگاپور گفته است: “مذاکرات به دنبال تعمیق مشارکت موجود بین SIA و تاتا است و ممکن است شامل ادغام بالقوه Vistara و Air India باشد.”

Goh Choon Phong، مدیر اجرایی SIA گفت که با این ادغام، SIA فرصتی برای تعمیق روابط خود با تاتا و مشارکت مستقیم در مرحله جدید رشد هیجان انگیز در بازار هوانوردی هند دارد.

او افزود: «ما با هم کار خواهیم کرد تا از تحول ایر ایندیا حمایت کنیم، پتانسیل قابل توجه آن را باز کنیم و آن را به موقعیت خود به عنوان یک شرکت هواپیمایی پیشرو در صحنه جهانی بازگردانیم.»

وینود کانان، مدیر عامل ویستارا، در مورد ادغام گفت:

“ما در ویستارا، به این سفر افتخار می‌کنیم. ویستارا تجلی خوبی از برندهای مادر خود تاتا پسران و خطوط هوایی سنگاپور است، و خوشحالیم که همچنان که با ایر ایندیا ادغام می‌شویم، میراث آنها را هدایت می‌کنیم. ویستارا، در یک بازه زمانی کوتاه تقریباً هشت ساله، فضایی منحصر به فرد برای خود ایجاد کرده است و استانداردهای جدیدی را در بازار هوانوردی هند ایجاد کرده و حسن نیت گسترده ای را از میلیون ها مشتری در سراسر جهان به دست آورده است. ایر ایندیا یک برند افسانه ای با میراثی غنی است که پیشگام در هوانوردی غیرنظامی در هند است. پتانسیل بسیار زیادی برای یک گروه هواپیمایی با مقیاس و شبکه موجودیت ترکیبی وجود دارد. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا فرصت های بیشتری را برای مشتریان، کارمندان و شرکای خود فراهم کنیم و در عین حال به هوانوردی هند در جهان توجه کنیم. مرحله یکپارچه سازی مدتی طول می کشد و در این مرحله برای همه ذینفعان ما از جمله مشتریان به طور معمول تجارت خواهد بود. ما به اشتراک گذاری موارد مرتبط ادامه خواهیم داد. اطلاعات با همه آنها، در صورت لزوم.”

با ورودی های PTI

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما