اخبار بمب در انفجار آستانه آیا کوالکام آرم معماری را رها می کند؟

اسنپدراگون 8 نسل 3 تراشه پرچمدار کوالکام برای گوشی های 2024 است که احتمالا در پایان سال جاری معرفی خواهد شد. این تراشه مانند سایر مدل های اسنپدراگون با معماری محبوب ARM ساخته شده است، اما یک افشاگر در چین می گوید که اسنپدراگون 8 نسل 4 بر اساس معماری جدید (هسته های Orion) ساخته شده است.

به احتمال زیاد، پیکربندی هسته های CPU در اسنپدراگون 8 نسل 4 مشابه پردازنده های سری A خواهد بود. به گفته یکی از افشاگران شبکه اجتماعی Weibo، پردازنده کوالکام مورد نظر دارای 6 هسته است و از دو هسته قوی تری استفاده می کند.

نادیده گرفتن هسته Snapdragon 8 Gen 4 و دیگر هسته های Snapdragon 8 Gen 4 به Qualcomm کمک می کند تا پردازنده ای بسازد که تنها با استفاده از دو هسته قدرتمند با اپل رقابت بهتری داشته باشد. یکی از مزیت های اپل نسبت به رقبای خود، هسته های پرقدرت آن است. پردازنده های اپل همیشه در پردازش تک دستگاه ها بسیار خوب عمل می کنند.

ترکیب دو هسته پرمصرف با 6 هسته کم مصرف منجر به تولید پردازنده ای می شود که در مواقع ضروری قدرت کافی داشته و در شرایط عادی انرژی کمی مصرف می کند تا شارژ کامل گوشی را فراهم کند. احتمالا اسنپدراگون 8 نسل 4 با لیتوگرافی N3E (کلاس 3 نانومتری) تولید خواهد شد.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت