اتیوپی رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل خواستار کمک بیشتر و استراتژی بلندمدت جدید شد

«در حالی که چند سال گذشته برای بسیاری از کسانی که تحت تأثیر این درگیری قرار گرفته‌اند بسیار دشوار بوده است، من از دیدن پیشرفت انجام شده بسیار تشویق شدم فیلیپو گراندی در پایان سفر سه روزه خود به این کشور گفت: به سمت صلح در شمال اتیوپی و شاهد همه تلاش‌های انجام شده برای تعلق بیشتر به مردمی که همه چیز را از دست داده‌اند.

خدمات بهتر به شدت مورد نیاز است

او در این مدت با مقامات ارشد دولتی و جوامع آواره در منطقه تیگری دیدار کرد. او همچنین از پناهندگان اریتره ای که به یک شهرک در منطقه آمهارا نقل مکان کرده اند، بازدید کرد که بیش از 22000 نفر در آن زندگی می کنند.

آنها به خدمات بهداشتی، آموزشی و بهداشتی بهتری نیاز دارند آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در راستای پیمان جهانی پناهندگان گفت تا پناهندگان و جوامع میزبان رشد کنند.

پیشرفت قابل مشاهده است

کمیساریای عالی گفت: «پیشرفت در صحنه قابل مشاهده است. «مردم اکنون در حال کمک گرفتن هستند. برخی شروع به بازگشت به خانه های خود کرده اند، اما کارهای بیشتری باید انجام شود برای حمایت از تلاش های بازسازی و بازیابی در مناطق آفار، آمهارا و تیگری. این امر برای بهبود شرایط زندگی آنها حیاتی خواهد بود برای راه حل های پایدار تلاش کنید، از جمله بازگشت داوطلبانه به جوامع خود.”

از زمان امضای توافقنامه صلح توسط دولت فدرال و نیروهای مخالف در شمال اتیوپی در ماه نوامبر، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سایر شرکای آن توانسته‌اند ارسال کمک‌های بسیار مورد نیاز مانند دارو، مواد سرپناه، لباس، لوازم خانگی و پتو را افزایش دهند. .

در آخرین گزارش وضعیت دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) آمده است تحویل غذا به بیش از 3.8 میلیون نفر رسیده بود در منطقه تیگری از اواسط نوامبر تا 26 ژانویه.

نیازهای غذایی وجود دارد

UNHCR گزارش می دهد که اتیوپی میزبان است بیش از 800000 پناهجو و پناهجوعمدتا از سودان جنوبی، سومالی و اریتره. علاوه بر این، 4.2 میلیون اتیوپیایی در داخل کشور آواره شده اند که عمدتاً ناشی از درگیری ها و تنش های جاری است. بسیاری در منطقه تیگری به کمک غذایی نیاز دارند.

آقای. گراندی همچنین گفت که راه حل های درازمدت برای وضعیت فعلی در زمین نیز برای کمک به آوارگان ناشی از خشکسالی و تأثیر تغییرات آب و هوایی مورد نیاز است.

فیلیپو گراندی، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، از پناهندگان اریتره ای که به دلیل جنگ در منطقه تیگری اتیوپی آواره شده اند، بازدید می کند.

فیلیپو گراندی، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، از پناهندگان اریتره ای که به دلیل جنگ در منطقه تیگری اتیوپی آواره شده اند، بازدید می کند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد که برنامه‌های این سازمان در اتیوپی در سال 2022 به نصف بودجه رسیده است. یکی از 12 عملیات کم بودجه آن در سطح جهان. در سال 2023، با ادامه جابجایی ها و اثرات چشمگیر خشکسالی، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد برای پناهندگان به 370 میلیون دلار برای کمک، محافظت و یافتن راه حل برای پناهندگان و خانواده های آواره اجباری نیاز دارد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.