ابتکار برای تقویت نقش حیاتی زنان در مقابله با سخنان نفرت انگیز راه اندازی شد

این طرح جدید جسورانه چند روز قبل از دومین روز جهانی مبارزه با سخنان نفرت انگیز که توسط سازمان ملل تعیین شده منتشر می شود.

را طرح اقدام برای زنان در جوامع برای مقابله با سخنان تنفرآمیز و جلوگیری از تحریک به خشونت که می تواند به جنایات وحشیانه منجر شود (که به عنوان طرح عمل زنان ناپل در جوامع شناخته می شود) بر اساس الف مشاوره یک ساله با زنان در سراسر جهان کار در زمینه مقابله با سخنان نفرت انگیز و پیشگیری از جنایات وحشیانه.

هدف آن توانمندسازی زنان است به طور سیستماتیک و قابل توجهی به مقابله با این بلا کمک می کند و جلوگیری از تحریک به خشونت که می تواند منجر به جنایات شود.

“چالش پایدار”

اول، پیشگیری از جنایات وحشیانه – نسل کشی، جنایات جنگی، پاکسازی قومی، و جنایات علیه بشریت – چالشی پایدار باقی می ماند. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در سخنانی در مراسم رونمایی که توسط سرآشپز کابینه او، کورتنی راتری، قرائت شد، خاطرنشان کرد: این در قلب مأموریت سازمان ملل است.

ثانیاً، جنایات وحشیانه جنبه جنسیتی دارد، بنابراین تلاش برای پیشگیری و پاسخگویی به آنها باید جنسیت را نیز در نظر گرفتدبیرکل سازمان ملل متحد، با تاکید بر اهمیت حیاتی این ابتکار به دو دلیل:

طرح اقدام زنان ناپل در جوامع از دیدگاه زنان تهیه شد که به جریان سازی صداها و تجربیات زنان کمک کرد.

عدم حمایت

ما باید در نحوه برخورد خود با پیشگیری تجدید نظر کنیم و با اذعان به اینکه در شامل کردن زنان شکست خورده ایم شروع کنیم. آلیس وایریمو ندریتو، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در پیشگیری از نسل کشی، که همچنین نقطه کانونی سازمان ملل در مورد سخنان مشوق نفرت است، اشاره کرد.

دیدگاه او توسط نماینده دائم ایتالیا در سازمان ملل متحد، مائوریتزیو ماساری، که همچنین معاون رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل – ECOSOC است، تکرار شد.

«اگر بخواهیم دیدگاه زنان را به طور کامل دربر بگیریم و ابتکارات تحت رهبری زنان را با هدف مقابله با سخنان نفرت انگیز ترویج کنیم، ما باید اطمینان حاصل کنیم که صدای آنها شنیده می شود، و حتی بیشتر از آن، صدای آنها قابل توجه است سفیر مساری خاطرنشان کرد: در میزی که در آن تصمیم گیری می شود.

رایزنی در مورد طرح اقدام زنان ناپل در جوامع در ناپولی، ایتالیا، با جلسه ای که توسط OSAPG در 13 و 14 ژوئن 2022 تشکیل شد، آغاز شد. در نتیجه ی چیزی سند سیاست روز دوشنبه، از همه ذینفعان مربوطه می‌خواهد اطمینان حاصل کنند که زنان در مقابله با سخنان نفرت‌انگیز و جلوگیری از تحریک به خشونت که می‌تواند منجر به جنایات وحشیانه شود، مشارکت دارند – فرصت مشارکت یا ظرفیت فزاینده‌ای برای مشارکت دارند.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما