آیا اینترنت فعال است؟

فرارو- 46 روز پیش بود که وزیر ارتباطات از تخصیص بسته اینترنت رایگان به مدت چهار ماه به جامعه خبر داد. وی گفت: تنها کسانی مشمول کشف این اینترنت هستند که 400 هزار تومان یارانه دریافت می کنند. پس از آن سامانه خدمات ملی اطلاعات دولت برای ثبت نام معرفی شد.

لطفا فرار کنید در همین راستا به افراد حاضر در انتهای ورودی سه دهم اعلام شد که نسبت به کشف رایگان اینترنت از طریق سامانه سامانه ملی خدمات هوشمند «my.gov.ir» اقدام دائمی کنند. علاوه بر این کد دستی «#1234*4*» نیز در استعلام درج شد و اینترنت رایگان بود.

پس از آن جواد محد، دستیار سازمان فناوری اطلاعات الکترونیک کشور اعلام کرد که 8 میلیون نفر شامل این بسته هستند. بر اساس این اطلاعیه، در تیرماه 102 هزار و 903 سرپرست خانوار برای ثبت نام اینترنتی رایگان از طریق کد USSD خدمات ملی بستار پنجره ثبت نام کرده بودند.

اما اکنون در پایان اسفند ماه، هیچ بسته اینترنت رایگان و دائمی به مدت 30 روز وجود ندارد. کد دستی «#1234*4*» به دلیل پایان مهلت ثبت نام از دسترس خارج است و در سامانه پنجره سرویس های ملی سرویس هوشمند دولتی و نماد خدمات مرتبط با اینترنت رایگان وجود دارد. یارانه قابل مشاهده نیست

در این میان برخی رسانه های خبری نیز این موضوع را از وزارت ارتباطات و مراکز پیگیری کرده اند اما به نتیجه ای نرسیده اند. در واقع می گویند مقررات و ارتباطات سازمان از طریق صداوسیما رصد شده است، اما توپ را روی فناوری اطلاعات سازمان انداخته اند. ضمناً موضوع مبهم شده است.

آیا اینترنت فعال است؟

اما ساعاتی پیش معاون امور پستی، ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات صداوسیما از فعال شدن بسته اینترنت مشمولان 30 روز اول یارانه در کیشور خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر کد ملی و شماره تلفن همراه برای حدود 944 هزار نفر از سرپرستان خانوار که اپراتورهای مشترک اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و تلفن همراه مجازی شاتل موبایل، های وب، اپتل هستند، اعلام شده است. ، سامانتل و آزاد کیش به این اپراتورها اعلام شده است که سیم کارت این دسته از شرکت کنندگان که برای فعال سازی بسته مشکلی نداشته اند (مثلاً سیم کارت دلیل دارد یا مسدود شده است … )، بسته اینترنت برای آنها فعال شده و پیام فعال سازی ارسال شده است.

به گزارش دستیار امور پستی، ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، متقاضیانی که ثبت نام آنها از طریق سامانه هوشمند خدمات دولتی یا کدهای قانونی موفق بوده و این بسته برای آنها فعال نشده است، می توانند با اپراتور تماس بگیرند. مراکز تماس بگیرید و وضعیت را دریافت کنید. در صورت پیدا نکردن پاسخ به https://195.cra.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنید تا رسیدگی شود.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما