آژانس پناهندگان سازمان ملل از گزارش‌ها درباره نزدیک به 100 مهاجر برهنه در مرز یونان و ترکیه «عمیقاً مضطرب» شده است.CNN

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) گفته است که از گزارش‌ها درباره نزدیک به 100 مهاجر برهنه در مرز یونان و ترکیه “عمیقاً مضطرب” است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از گزارش ها و تصاویر تکان دهنده 92 نفر که در مرز زمینی یونان و ترکیه پیدا شده اند، به شدت ناراحت است. این آژانس یکشنبه توییت کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما چنین رفتار ظالمانه و تحقیرآمیزی را محکوم می کنیم و خواستار بررسی کامل این حادثه هستیم.

ترکیه و یونان یکدیگر را مسئول این وضعیت می دانند. نوتیس میتاراچی، وزیر مهاجرت و پناهندگی یونان، روز شنبه عکسی را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌داد برخی از ۹۲ مهاجر در مرز هستند و ترکیه را به رفتار شرم‌آور متهم کرد.

مشخص نبود چرا مردانی که در عکس هستند لباس پوشیده نیستند.

میتاراچی در کنار این عکس نوشت: رفتار ترکیه با 92 مهاجری که امروز در مرزها نجات دادیم مایه شرم تمدن است.

وزیر مهاجرت افزود که انتظار دارد آنکارا در مورد این حادثه تحقیق کند و از مرزهای خود با اتحادیه اروپا محافظت کند.

سی ان ان نتوانسته است به طور مستقل این عکس را تأیید کند.

پلیس یونان روز شنبه گفت که نیروهایش روز جمعه “92 مهاجر غیرقانونی بدون لباس و برخی از آنها را با جراحات روی بدن” در نزدیکی مرز شمالی این کشور کشف کردند.

«در پی تحقیقات پلیس یونان و مقامات آژانس مرزی اتحادیه اروپا فرونتکس، مشخص شد که آنها [the migrants] پلیس در بیانیه‌ای در توییتر اضافه کرد که با قایق‌هایی از ترکیه به یونان از طریق رودخانه اوروس به داخل خاک یونان رانده شدند.

این بیانیه می افزاید که مقامات یونان بلافاصله لباس، غذا و کمک های اولیه را به مهاجران ارائه کرده اند.

وزارت حفاظت از شهروندان یونان روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس گزارش‌های این مهاجران، آنها با خودروهای متعلق به مقامات ترکیه به رودخانه اوروس منتقل شده‌اند و سپس سوار قایق‌ها شدند تا به سمت یونانی عبور کنند.

ترکیه همچنان به ابزاری آشکار برای مهاجران، نقض حقوق بشر ادامه می دهد. [and] این بیانیه ادامه داد که قوانین بین المللی را نقض می کند.

ترکیه دست داشتن در این حادثه را رد کرده است.

همانطور که شما نتوانستید یک مورد نقض حقوق بشر توسط [Turkey]، شما فقط به دنبال افشاگری هستید [the] تصویری از ظلم و ستم خود را که گویی انجام داده اید [Turkey’s] انجام شده [it]اسماعیل جتکلی معاون وزیر کشور روز شنبه در واکنش به میتراچی در توییتی نوشت.

کاتاکلی همچنین یونان را به «دستکاری و عدم صداقت» در توییت خود متهم کرد.

یونان سال گذشته ساخت یک دیوار 40 کیلومتری (25 مایلی) را در امتداد مرز خود با ترکیه در میان نگرانی‌هایی که از تسلط طالبان بر افغانستان می‌تواند باعث هجوم پناهجویان شود، به پایان رساند.

این کشور در اواسط دهه 2010 در مرکز بحران مهاجران اروپا قرار داشت، زمانی که میلیون ها پناهنده و مهاجر از سوریه، افغانستان و عراق به این قاره سفر کردند. از آن زمان تاکنون رویکردی سختگیرانه اتخاذ کرده و درخواست‌های ترکیه و سازمان‌های بین‌المللی مبنی بر اجازه ورود مهاجران بیشتر از مرزهای خود را رد کرده است.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما