آموزش سئو بخش چهارم اصول طراحی سایت متناسب با سئو

لینک های داخلی هسته اصلی یک وب سایت خوب و یک استراتژی موثر سئو هستند. فراتر از Google ، ایجاد لینک همچنین ابزاری مفید در افزایش آگاهی از برند شما ، ایجاد ترافیک بیشتر که این خود باعث بهبود خوب رتبه الکسا  و کمک به مشتریان بالقوه در درک محصولات و خدمات شما است. نکته ای که باید توجه کنید آن که به صورت کاملا مودبانه و به دور از هرگونه رفتار پرخاشگرانه پاسخ شایعات را بدهید.

با این حال، باید به یاد داشته باشید که لینک‌های خارجی نباید به صورت اسپمی جذب شوند و باید از سایت‌های با اعتبار و کیفیت برای جذب لینک‌ها استفاده کنید. همچنین، باید به یاد داشته باشید که تعداد لینک‌های خارجی نیز مهم است و باید در حد معقولی باشد؛ زیرا اگر تعداد لینک‌های خارجی بیش از حد باشد، ممکن است به جای بهبود رتبه سایت شما، منجر به کاهش آن شود. در نهایت، برای بالا بردن سئو سایت خود، باید به بهبود عوامل دیگری همچون کیفیت محتوای سایت، بهبود سرعت لود سایت و بهبود تجربه کاربری سایت هم توجه کنید. زمانی که از سئو خارجی حرف می‌زنیم، به تمام فعالیت‌هایمان خارج از وب‌سایت اشاره می‌کنیم.

تردیدی نیست که سایت های دیگری که کیفیت بالایی دارند براحتی اجازه ساخت لینک در صفحاتشان را به شما نمی دهند و اصولا از شما طلب دریافت پول می کنند که خب امری طبیعی است. اما خب ضمن اینکه می توانید محتوای تازه ای برای آنها ایجاد و لینک سازی کنید و هزینه ای پرداخت کنید حضور شما در سایت های گفت و گو، انجمن ها و شبکه های اجتماعی در بحث لینک سازی می تواند موثر باشد. اگر مقاله نرخ پرش را خوانده باشید؛ میدانید که خروج ناگهانی کاربر از هر صفحه سایت شما باعث ایجاد بانس ریت و کاهش شدید قدرت سئو سایتتان میشود. در ادامه یکی از مهم ترین نکاتی که میتواند باعث شود کاربران تصمیم به خروج ناگهانی از سایت بگیرند؛ همین تجربه کاربری نامناسب است. چه چیزی میتواند بهتر از یک ویدیو چند دقیقه ای؛ مخاطب را در مورد محصول مورد نظر شما روشن کند؟ مطمئن باشید هیچ چیز جای محتوای چند رسانه ای را در سئو محصولات سایت نمیگیرد. بنابراین اکیدا پیشنهاد میکنم تا جایی که منابع به شما اجازه میدهد؛ در مورد محصولات مختلف تحقیق کرده و برای هر کدام محتوای صوتی و ویدیویی ایجاد کنید.

وبلاگ نویسی، کامنت گذاری در وب سایت ها و رپورتاژ خبری کمک می‌ کند که شما بک لینک های متفاوتی را برای سئو سایت دریافت نمایید. در بهینه سازی سئو خارجی شما برای بالاتر بردن رتبه سایت خود می توانید از شبکه‌ های اجتماعی استفاده کنید. و همچنین وقتی رتبه صفحات سایت ما در موتورهای جستجو و خصوصاً گوگل بهتر شود، قطعاً کاربران بیشتری وارد سایت ما می‌شوند و با این کار ترافیک سایت ما به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. سئو خارجی شامل تمام اقداماتی است که در خارج از فضای وب سایت به منظور بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو انجام می‌شود. بخش بزرگی از آن توسط لینک بیلدینگ یا لینک سازی خارجی صورت می‌گیرد.

حالا رفتار کاربر و میزان رضایت وی از محتوا روی رتبه سایت شما تاثیر زیادی دارد. گوگل به کمک الگوریتم‌های خود مدت زمانی که کاربر در سایت شما می‌ماند یا مقدار محتوایی که مطالعه می‌کند را تخمین می‌زند. یکی از مواردی که باید دقت کنید، این است که گوگل برای هر صفحه ارزشی قائل است که به آن پیج اتوریتی (قدرت صفحه) گفته می شود. هر چقدر محتوای یک صفحه با کیفیت تر باشد، گوگل برای آن ارزش بیشتری قائل است. اگر در صفحات با کیفیت خود به صفحات دیگر لینک بدهید، گوگل این لینک ها را هم با ارزش می داند و رتبه آن را افزایش می دهد. بنابراین اگر قصد لینک سازی داخلی دارید، ابتدا باید محتوای ارزشمند، مفید و کاربردی ایجاد کنید.

این الگوریتم علاوه بر آنالیز دقیق محتوا سایت، رفتار کاربران را نیز زیر نظر می‌گیرد. بااین‌وجود زمانی که یک کاربرد بعد از ورود به صفحه‌ای از یک سایت، از آن سریع خارج می‌شود، این مفهوم و پیغام را برای گوگل داد که این صفحه دارای محتوای باارزش نبوده و یا برای آنچه کاربر به دنبالش بوده است، مفید واقع نشده. بنابراین در زمان طراحی سایت و تولید محتوا، کاربر را فراموش نکنید. این جمله که می‌گوید عقل انسان در چشم اوست، اینجا معنی‌دار می‌شود.

همچنین ارسال خبرنامه از طریق ایمیل و پیامک می‌تواند ارتباط مستمر کاربر با سایت را حفظ کرده و در آینده شانس ما برای حضور در گوگل دیسکاور و نمایش محتوای جدید به این گروه از این مخاطبین را افزایش دهد. تفاوت مدل امروزی با Link Farm این است که ما مستقیما با رسانه مورد نظر خود مذاکره کرده و سایت‌هایی را انتخاب می‌کنیم که ارتباط موضوعی کاملی با اهداف ما در سئو دارند. تبادل لینک با تعریف امروزی را می‌توان تبادل رپورتاژ آگهی بین دو سایت بدون پرداخت هزینه هم دانست. همین‌الان در گوگل یک مکان را جستجو کنید، به‌عنوان‌مثال لباس فروشی، با این کار گوگل نزدیک‌ترین مرکز لباس فروشی به شما را نمایش می‌دهد.

سختی کار زمانی مشخص می‌شود که متوجه شوید برای ساخت یک PBN قدرتمند شما به تعداد زیادی از این سایت‌ها نیاز دارید و تا زمانی‌که مزرعه شما به نقطه ثمردهی برسد زمان زیادی طول خواهد کشید. سئو امروز به یک دانش تخصصی تبدیل شده و همچون هر حوزه حرفه‌ای دیگری نیازمند ادبیات و واژگان اختصاصی خود است. تعریف و استفاده از این واژگان کمک می‌کند تا شفافیت و سادگی را در تعاملات حرفه‌ای، آموزش مفاهیم و تعیین شرح وظایف تجربه کنیم.

حتما دیده‌اید زمانی که در گوگل در مورد موضوعی سرچ می کنید و سپس نتایج جستجو را که نگاه می کنید، متوجه می شوید در پایین عنوان ها مطالب دیگری هم وجود دارد. از طریق آن، می توانیم اطلاعاتی در مورد فیلم،کتاب،مقاله و… را نمایش دهیم. برای استفاده از استراکچر دیتا ها می توانید از طریق یک سری افزونه ها یا با کدنویسی اقدام کنید. SSL یک فناوری امنیتی است که با رمز گذاری اطلاعات بین سایت و سرور، محرمانه بودن اطلاعات رد و بدل شدن توسط کاربر را ایجاد می کند. بله تنها تفاوت سر همان S است؛ اخیراً گوگل با در مورد این موضوع سخت گیر بیشتری می کند بدین معنا که اگر از این پروتکل استفاده نکنید، گوگل هم کاربران کمتری را به سایت شما هدایت می کند. برای فعال کردن SSL می توانید به هاستینگ خود بگویید تا برای شما فعال کند.

چند نکته نهایی برای تلاش های لینک داخلی شما

اما هنوز هم تعداد زیادی از دانشجویان، ارزش لینک های داخلی را نمی دانند. بله درست است که بک لینک ارزش بسیاری زیادی دارد و 30 درصد از سئو را تشکیل می دهد اما بهینه سازی ساختار لینک های داخلی نیز به همان اندازه تاثیر گذار است. اعتبار، ارزش و رتبه تمام صفحاتی که به سایت لینک داده‌اند ، قطعاً با هم برابر نیستند. بدیهی است هر چه رتبه صفحاتی که به سایت لینک داده‌اند بهتر باشد، حتماً گوگل برای لینک‌هایی که به سایت  داده‌اند، ارزش بیشتری قائل می‌شود و باور می‌کند که سایت شما بسیار ارزشمند و معتبر می‌باشد.

می توانید با استفاده از گوگل سایت هایی را که از محتوای شما استفاده کرده اند یا به برندتان اشاره کرده اند را پیدا کنید و از طریق ایمیل از آن ها تقاضای قرار دادن لینک بکنید. شما می توانید به راحتی از طریق نقد و بررسی که به از سوی یک مشتری در سایت فروشگاهی قرار می دهید بک لینک به دست بیاورید. برای استفاده از این ابزار، کافی است وارد سایت Woorank شوید و در فیلد مربوطه آدرس سایت خود را وارد کنید. با اینکار، این ابزار سایت شمارا به‌صورت کامل بررسی و آنالیز می‌کند. این اطلاعات در سه رنگ سبز به معنی وضعیت عالی، رنگ نارنجی وضعیت اخطار  و برای بهبود باید کارها گفته‌شده را انجام دهید، و وضعیت قرمز به‌منظور خطر می‌باشد و باید تمامی کارهای مربوطه را انجام دهید. در ادامه این مقاله برخی از تکنیک‌ها و نکات سئو خارجی را بررسی می‌کنیم.

یکی سئو داخلی یا On-Page SEO و دیگری سئو خارجی یا Off-Page SEO   تقسیم‌بندی می‌شود. در صورت استفاده از تگ کنونیکال برای صفحاتی با زبان‌های متفاوت، تمام اعتبار دیگر صفحه‌ها به صفحۀ انتخابی منتقل می‌شود. برای صفحاتی که یک محتوای یکسان را زبان‌های مختلف نوشته‌اند، باید از تگ hreflang استفاده کنید تا اعتبار هر صفحه به خود آن صفحه تعلق بگیرد. اگر فکر می‌کنید هر کشوری فقط یک زبان رسمی دارد و تمام مردم آن کشور با همان یک زبان صحبت می‌کنند سخت در اشتباه هستید! اگر می‌خواهید کشور خاصی را مورد هدف قرار دهید، باید زبان کشور مخاطب را به‌خوبی بشناسید.

  • پیشنهاد می‌کنم تنها به یک سایت اکتفا نکنید و حداقل 3 رتبه‌ی اول جستجو را به لیست رقبای خود اضافه کنید.
  • هنگامی که شما در یک صفحه به چندین صفحه دیگر لینک می دهید، اعتبار آن ها به نسبت تقسیم می شود.
  • هر چقدر محتوای یک صفحه با کیفیت تر باشد، گوگل برای آن ارزش بیشتری قائل است.
  • اگر قوانین سئو برای سایت چند زبانه را رعایت کنید، می‌توانید رتبۀ بهتری در موتورهای جستجو به‌دست آورید و اینگونه بیشتر دیده شوید.

البته که ما در مورد راهنماهای اسپم طور که فقط شامل یک سری لینک هستند صحبت نمی کنیم، چرا که آنها به احتمال زیاد به سئوی شما صدمه ی جدی وارد می کنند. ما در مورد راهنمایی استفاده می کنیم که مردم واقعاً‌ از آنها استفاده می کنند، مانند گوگل مای بیزینس، تریپ ادوایزر و یلپ. بغیر از این موارد شناخته شده، راهنماهای زیادی هستند که شما می توانید با استفاده از آنها به مخاطبان هدف دسترسی پیدا کنید و ترافیک خود را افزایش دهید. برای این که به شما نشان دهیم که چطور تعدادی از برندها و گالری رایگان عکس ها بهره می گیرند، کمپین “‌ چهره واقعی فروش ” در لینکدین را چک کنید. این برند گالری عکس رایگان قابل دانلودی را در این پلتفرم قرار داده است که شامل عکس هایی از چهره فروشندگان واقعی در سراسر دنیاست.

ابزارهای آنالیز و بررسی سایت

در این قسمت اصطلاحات متداول در سئو فنی (تکنیکال) را یاد می‌گیرید که در بخش‌های تخصصی‌تر سئو قرار می‌گیرند. «پرسونا» (Persona) تصویری خیالی از بازدیدکننده یا مشتری ایده‌آل وب‌سایت است و تمامی ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جمعیت‌شناسی، رفتاری، نیازمندی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، سفارش بک لینک انگیزه‌ها و اهداف او را شامل می‌شود. این تصویر بر اساس داده‌های واقعی ایجاد می‌شود و به شناخت مخاطب هدف کمک بسیاری می‌کند. «لینک‌های دوطرفه» (Reciprocal Links) زمانی ایجاد می‌‌شوند که دو وب‌سایت به‌صورت متقابل به‌طرف یکدیگر لینک ایجاد می‌کنند.

البته توجه داشته باشید که لینک گرفتن از سایت هایی لینک شما را به صورت نو فالو درج می کنند، تاثیری در رتبه سایت شما نخواهد داشت. ایجاد «صفحه ورود» (Doorway Page) یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه است. این صفحات با هدف رتبه گرفتن در صفحه نتایج برای کلمات و عبارات کلیدی خاص ایجاد می‌شوند و کاربر بلافاصله پس از ورود به آن‌ها به وب‌سایت دیگری هدایت می‌شوند.

این لینک‌ها عموما نوفالو بوده و تاثیر مستقیم بر جایگاه ما ندارند ولی با توجه به رایگان بودن و با هدف ایجاد تنوع در انکرتکست مورد استفاده قرار می‌گیرند. انتظار دارم تا همین جا متوجه شده‌ باشید که سئو خارجی مساوی با بک لینک نیست. در ادامه چند اصطلاح و مقاله مرتبط را در اختیار شما قرار داده‌ایم و انواع تکنیک‌های سئو خارجی را معرفی می‌کنیم. همانطور که بالاتر درباره اهمیت سرعت بارگذاری صفحات سایت صحبت کردیم؛ متوجه شدید که این امر بسیار مهم است. ابزارهای مختلفی برای بررسی سرعت سایت وجود دارند که ابزار Google PageSpeed Insights یکی از مشهورترین آن‌ها است. این ابزار علاوه بر بررسی سرعت، نقاط ضعف شما و راه‌کارهای بهبود آن‌ها را نیز بیان می‌کند.

حتی اگر آن دو وب‌سایت به طرف یکدیگر لینک ایجاد نکرده باشند (حتی به‌عنوان منبع). ذکر نام مشترک یکی از روش‌هایی است که موتورهای جستجو از طریق آن شباهت موضوعی دو وب‌سایت را درک می‌کنند. محتوای این تگ در الگوریتم‌های رتبه‌بندی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما در اغلب موارد در اسنیپت صفحه نتایج در قسمت پایینی لینک وب‌سایت نمایش داده می‌شود. نگارش توضیح متای دقیق و جذاب می‌تواند باعث افزایش نرخ کلیک طبیعی (ارگانیک) شود. عبارت «فضای بالای صفحه» (Above The Fold) یا «ATF» به بخشی از محتوای صفحه وب گفته می‌شود که کاربران قبل از اسکرول اول می‌بینند.

تگ عنوان باید به نحوی نوشته شود که برای کاربران جذاب و معنی‌دار باشد. چون گوگل برای نمایش تگ عنوان در SERP محدودیت کاراکتر ایجاد کرده است، بنابراین طول آن بهتر است کمتر از ۶۵ کاراکتر باشد. محتوای «تله کلیک» (Clickbait) به محتوایی گفته می‌شود که برای ترغیب کاربران به کلیک تولید می‌شود. این انواع از محتوا به‌طور معمول از طریق نگارش عنوان‌های گمراه‌کننده تولید می‌شوند. «محتوای مرکزی» (Content Hub) به مجموعه‌ای از محتواهای سازمان‌یافته گفته می‌شود که در مورد جنبه‌های مختلف یک موضوع مشخص تولید می‌شوند و چون پیرامون موضوع مشابهی تولید شده‌اند، میان آن‌ها لینک ایجاد شده است. «محتوای همیشه سبز» (Evergreen Content) به محتوایی گفته می‌شود که مضمون آن با گذشت زمان قدیمی نمی‌شود و همیشه ارزش خود را برای کاربران حفظ می‌کند.

این راه به جرات قوی ترین راه برای بهبود لینک شما و کیفیت سئو شما خواهد بود. منظور از صفحات با محتوای کپی، آن صفحاتی است که توضیحات متنی و محصولشان با دیگر صفحات در همان سایت تکراری است. منظور از صفحات کنیبالیزیشن هم آن دسته از صفحاتی است که همگی یک کلمه کلیدی تکراری دارند.

مقاله‌تان بسیار جامع و مفید است، در نتیجه به‌عنوان یک منبع معتبر افرادی زیادی (سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی) به شما ارجاع می‌دهند. گوگل هم به‌عنوان یک ناظر آگاه که مدام در حال رصد وضعیت میلیون‌ها سایت است، متوجه این موضوع می‌شود. برای گوگل هیچی چیزی به اندازه‌ی ارائه‌ی محتوای ارزشمند به کاربرانش اهمیت ندارد. حالا مقاله‌ی شما در وضعیتی قرار دارد که این چراغ سبز را به گوگل نشان می‌دهد.

حالا که متوجه شدید چه کسب‌وکارهایی به سایت چند زبانه احتیاج دارند، وقت آن رسیده که به آموزش سئوی این سایت بپردازیم. شاید هنوز در مرحلۀ تصمیم‌گیری هستید و نمی‌دانید که به سئو سایت چند زبانه نیاز دارید یا نه! قبل از هرچیز باید این واقعیت را بدانید که فرآیند چند زبانه کردن سایت و سپس سئوی آن فرایندی سخت و زمان‌بر است. اگر سایت کوچکی دارید، شما نیازی به بازار جهانی ندارید و بازار داخلی برای شما کفایت می‌کند؛ پس بهتر است بجای سایت چند زبانه، وقت و سرمایۀ خود را جای دیگری هزینه کنید.

این روش‌ها با پیدا کردن راه فرار از ارزیابی الگوریتم‌ها تلاش می‌کنند رتبه وب‌سایت را در صفحه نتایج بهبود دهند. پلتفرم های شخصی لینک سازی ما و شبکه های خبری و ربات های اتوماتیک بک لینک ، سئو را با کمک هوش مصنوعی از همیشه آسان تر کرده اند . سئو داخلی با یک درک متفاوت از عملکرد موتور های جستجو بررسی میشود . برای سفارش لینک سازی خارجی و مشاوره سئو داخلی به ما در تلگرام پیام دهید یا پلن های ما را در سایت بررسی کنید .

«متن جایگزین» (Alt Text) به عبارت کوتاهی گفته می‌شود که برای توصیف تصاویر موجود در محتوا در کد HTML صفحه از آن استفاده می‌کنیم. همچنین استفاده از متن جایگزین درست و مرتبط کمک می‌کند کاربران نابینا یا دارای اختلال بینایی که از «صفحه‌خوان» (Screen Reader) برای وب‌گردی استفاده می‌کنند، بهتر با وب‌سایت و محتوای آن تعامل برقرار کنند. البته متن جایگزین در صورت عدم اجرای درست تصویر به جای آن به نمایش درمی‌آید. «انکر تکست یا متن لینک» (Anchor Text) به متن قابل مشاهده و قابل کلیک لینک گفته می‌شود. انکر تکست با هدف فراهم کردن اطلاعات مفهومی برای کاربران و موتورهای جستجو در مورد لینک‌های ایجاد شده بین صفحات و وب‌سایت‌های مختلف تشکیل می‌شود. در بیشتر وب‌سایت‌ها انکر تکست‌ها با فونت پررنگ‌تر نسبت به دیگر بخش‌های متن مشخص می‌شوند.

برای آنکه بتوانیم به جایگاه مناسب در نتایج جستجو برسیم نیازمند انجام اقدامات و اجرای تکنیک‌های متنوعی هستیم. اگر این اقدمات مستقیما در سایت (دامنه) خود ما انجام شده باشد به آن سئو داخلی و اگر در بیرون از سایت و دامنه‌های دیگر باشد و به نوعی بر سئو سایت ما تاثیرگذار باشد به آن سئو خارجی می‌گوییم. یکی از سوالات رایج درباره لینک بیلدینگ این هست که آیا کیفیت تمام صفحاتی که لینک سازی در آن شکل میگیرد یکسان است و ارزش واحدی را به لینک ما می دهد.

اساساً، با ایجاد پیوند خارجی به سایت خود، در تلاش هستید تاحدامکان “رأی” برای اعتبار جمع کنید، تا بتوانید رقبای خود را دور زده و رتبه بالاتری کسب کنید. یکی از نکات مهم در لینک سازی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است که باعث رشد شبکه شما و جذب بازدید‌کنندگان جدید و بیشتر می‌شود. همچنین اشتراک گذاری محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند و  ارجاع به سایت سبب بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو کمک کند. این کار باعث می شود اطلاعات این صفحه ها پس از جستجوی یک عبارت خاص در کسری از ثانیه برای کاربر به نمایش در بیاید. اگر می خواهید که از سئو داخلی و خارجی برای وب سایت خود استفاده کنید باید در مورد تکنیک ها و هدف این دو سئو اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید.

این یکی اصلی ترین فرمت های لینک در طراحی سایت محسوب می شود و از نظر سئو نیز شاخص ترین روش شناسایی لینک توسط موتورهای جستجو است. HTML مخفف عبارت Hypertext Markup Language است و به‌معنی «زبان نشانه‌گذاری ابر متنی» به‌کار می‌رود. تگ‌های HTML عناصر موجود در کدهای صفحه هستند که می‌توانند به اشکال مختلف برای بهبود سئوی وب‌سایت و صفحات آن استفاده شوند.

اهمیت عمق کلیک در نمایه‌گذاری بدون اشکال صفحات وب و انتقال بدون اشکال ارزش لینک زیاد است. بنابراین می‌توان گفت عمق کلیک به‌طور غیر‌مستقیم روی بهبود رتبه‌بندی صفحه اثرگذار است. الگوریتم RankBrain، یکی از عناصر اصلی الگوریتم‌های هسته‌ای گوگل است که با استفاده از «یادگیری ماشین» (Machine Learning) تلاش می‌کند مرتبط‌ترین نتایج را در پاسخ به عبارات مورد جستجوی کاربران به آن‌ها نمایش دهد. در سال ۲۰۱۶ گوگل اعلام کرد که RankBrain در نمایش پاسخ به تک‌تک کوئری‌های کاربران نقش دارد و تأثیر بسیار زیادی در رتبه‌بندی نتایج در SERP دارد. بخش «جستجوهای مرتبط» (Related Searches) در قسمات پایینی صفحه نتایج قرار می‌گیرد و شامل عبارت‌های مرتبط با عبارت مورد جستجوی کاربر از نظر گوگل است. برای مثال تصویر زیر جستجوهای مرتبط را با عبارت «اصطلاحات سئو» در صفحه نتایج نشان می‌دهد.

روزانه حدود ۳٫۵ میلیارد سرچ در این موتور جستجو گوگل انجام می‌شود. این یعنی کاربران و یا همان مشتریان شما به گوگل اعتماد کامل دارند. به طور کلی پر بازدیدترین سایت موجود به سایت های تلق می گیرند که در بالاترین مکان یا همان صفحه اول نتایج موتور جستجو قرار دارند.

یکی از اقدامتی که بایستی برای شبکه سازی صفحات در سایتتان انجام دهید این هست که لینک سازی اصولی انجام دهید. برای انجام این کار مسیر ساده ای پیش رویتان است که ابتدا آموزش تصویری آن را ببینید و سپس به چند نکته توجه کنید. بردکرامب ها، لینک هایی هستند که به کاربر در صفحه محصول نشان میدهند دقیقا در چه بخشی از سایت قرار گرفته. البته این نوع لینک ها صرفا محدود به صفحات محصول نیستند و در همه صفحات سایت فعال میشوند. یکی از دلایلی که این تاکتیک خیلی خوب جواب می دهد این است که در واقع برای خود صاحب سایت نیز بسیار مفید است، چرا که یکی از لینک های خراب روی سایتشان را درست می کند و در ضمن باعث ایجاد تجربه کاربری بهتری برای بازدیدکنندگانشان خواهد شد.

در گفتگوها شرکت کنید و در ایجاد تاپیک‌ها حضوری فعال داشته باشید. این سیگنال‌ها مثبت در نهایت یکی از عوامل تاثیرگذار در بخش سئو خارجی و اعتباریابی سایت و برندتان است. اول اینکه به ما فرصت می‌دهد تجربه رسیدن به رتبه 1 گوگل در کسب و کار خود را داشته باشیم و درک کنیم که با سرمایه‌گذاری در سئو چه میزان مخاطب و درآمد خواهیم داشت.

خزش وب‌سایت‌های دارای کدهای جاوا اسکریپت برای ربات‌های موتورهای جستجو دشوارتر و سرعت بارگذاری صفحات مختلف آن‌ها نیز طولانی‌تر است. «اقدام دستی» (Manual Action) عبارتی است که گوگل برای جریمه وب‌سایت استفاده می‌کند. اقدام دستی توسط کارشناسان گوگل بعد از بررسی رعایت یا عدم رعایت قوانین و دستورالعمل‌های موتور جستجو در بخش‌های مختلف وب‌سایت انجام می‌شود. جریمه وب‌سایت‌ها ممکن است به‌صورت کاهش رتبه یا حذف کامل از صفحه نتایج نمود پیدا کند. اقدامات دستی هم برای وب‌سایت به‌صورت کامل و هم برای صفحات وب به‌صورت مجزا امکان‌پذیر است. «ذکر نام مشترک» (Co-Citation) در اصطلاح سئو سایت به معنی تعداد دفعاتی است که وب‌سایتی شخص ثالث نام دو صفحه وب یا وب‌سایت دیگر را به‌طور همزمان و همراه با یکدیگر ذکر می‌کند.

بطور مثال بین سایت موفقان و سایت آمازون از نظر اعتبار دامنه فاصله زیادی است و تفاوتی همچون هتل آپارتمان 2 ستاره تا هتل مجلل 5 ستاره ساحلی است. اما، اگر فکر می کنید که اینفوگرافیک ها به برند شما کمکی نمی کنند، می توانید از انواع محتوای بصری دیگری نیز استفاده کنید. به طور میانگین تقریباً 4 هفته طول می کشد تا یک مقاله بعد از این که شما پاسختان را فرستادید منتشر شود. حتی اگر ایمیلی را با مضمون منتشر شدن پاسخ شما در مقاله دریافت نکردید، باز هم گوشه چشمی به انتشار مطلب داشته باشید چون ممکن است در لحظه آخر نامی از شما برده شده باشد. گواهینامه SSL، گواهینامه دیجیتالی است که برای احراز هویت وب‌سایت و رمزنگاری داده‌های ارسال شده به سرور با استفاده از تکنولوژی «لایه سوکت‌های امن» (Secure Sockets Layer) استفاده می‌شود. «محتوای تولید شده به‌صورت خودکار» (Auto-generated Content) به محتوایی گفته می‌شود که به صورت خودکار و از طریق برنامه یا کدی خاص تولید می‌شود.

هرچقدر سایتی که به شما لینک بدهد، معتبرتر باشد، شما نیز معتبرتر خواهید شد. در گذشته، می‌توانستید به‌راحتی هزاران لینک دریافت کرده و از رتبه بالاتری برخوردار شوید، اما امروزه این خبرها نیست و باید سعی و تلاش بسیاری کنید. سئو و تکنیک‌های سئو خارجی را به‌صورت مداوم انجام دهید تا افزایش رتبه چشمگیری را شاهد باشید. از طرفی حضور صفحات عمومی و پرمخاطب اینستاگرام در نتایج جستجو را می‌توان یکی از اتفاقاتی دانست که اهمیت و ارتباط شبکه اجتماعی با سئو را نشان می‌دهد.

اما اگر مورد جریمه این الگوریتم قرارگرفته‌اید، با پاک کردن تمامی لینک‌های اسپم خود یک‌راه بازگشت دارید. به‌عنوان‌مثال فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه بوتیک لباس هستید و برای فروشگاه خود یک وب‌سایت طراحی کرده‌اید. بر اساس آمار، عبارت خرید لباس یا دیگر عبارت‌های مشابه حدود 8000 جستجو در ماه را دارد(این آمار فرضی است). برای خودِ شما نیز بارها شده، که این کلمه یا دیگر کلمات کلیدی مدنظر خود را جستجو کنید. بیش از 80% کاربران پاسخ خود را در همان صفحه اول نتایج و در همان گزینه‌های ابتدایی، پیدا می‌کنند.

برخی کلیدواژه های مهم فارسی که حتی زیاد جستجو می شوند را وقتی در گوگل ترندز وارد می کنید هیچ داده ای به شما نمی دهد. پیوندهای داخلی یک سایت قدرتی را در خود حمل می کند که با تقسیم خود به سایر صفحات پیوند یافته سایت منتقل می شود. با پیوند دادن مهمترین صفحات ، می توانید قدرت اعلان صفحات داخلی سایت را بر مهمترین مطالب متمرکز کنید و بنابراین به Google علامت دهید که بالقوه آنها باید رتبه بالاتری داشته باشند. بهترین لینک ها – و طبیعی ترین پیوندها در یک استراتژی بازاریابی محتوا – در ساختار یک سایت عمیق هستند. این لینک ها تنوع خوبی از لینک های مرتبط ارزشمند follow و nofollow هستند. به همین دلیل با بدست آوردن آن ها بالاترین میزان ترافیک مرتبط را بدست خواهید آورد.

در این روش، شما محتوایی را به صورت رایگان در یک سایت منتشر می‌کنید و در عوض، صاحب سایت اجازه قرار دادن یک یا چند لینک را به شما می‌دهد بنابراین یکی از راه‌های رایگان برای دریافت بک لینک، نوشتن پست مهمان است. چرا که احتمال دارد کاربران بر روی لینک کلیک کرده و وارد سایتتان شوند. اگر می خواهید لینک سازی داخلی خوبی داشته باشید، یکی از مواردی که باید رعایت کنید لینک دادن به صفحات مهم سایت در صفحه اصلی است. اگر یک سایت شرکتی داشته باشید، معمولاً صفحه اصلی آن ثابت است و تغییری نمی کند! از طرف دیگر، اگر یک سایت محتوا محور دارید، با نمایش آخرین مطالب در صفحه اصلی می توانید به آن مطالب تا زمانی که کاربران با تعامل برقرار می کنند، لینک بدهید تا رتبه ان در موتور های جستجو افزایش پیدا کند.

استفاده از تگ کنونیکال به این صورت است که یک صفحه را به‌عنوان صفحه مرکزی یا دارای محتوای اصلی انتخاب می‌کنید و پیوند یکتای آن را در قسمت مربوطه در صفحات وب دارای محتوای مشابه اضافه می‌کنید. با این کار در واقع به گوگل می‌گویید از تکراری بودن محتوای این صفحه اطلاع دارید و نباید آن را به‌دلیل تکراری بودن محتوا جریمه کند. عمل «تبادل لینک» (Link Exchange) یکی از تکنیک‌های قدیمی سئوی خارجی است که در آن دو وب‌سایت به‌صورت دوطرفه به‌سمت یکدیگر بک‌لینک ایجاد می‌کنند. «نگارش پست‌های مهمان» (Guest Blogging | Guest Posting) یکی از استراتژی‌های متداول برای لینک‌سازی است. این استراتژی از طریق وبلاگ‌نویسی به‌عنوان نویسنده مهمان در وبلاگ‌های پذیرنده انجام می‌شود.

«رتبه‌بندی کلمه کلیدی» (Keyword Ranking) به رتبه و جایگاه طبیعی وب‌سایت در صفحه نتایج برای یک کلمه کلیدی مشخص گفته می‌شود. «محتوای تکراری» (Duplicate Content) به محتوایی گفته می‌شود که در بیش از یک محل در سراسر وب ظاهر شود. به بیان دقیق‌‌تر، زمانی که بخش قابل توجهی از یک محتوا با محتوای صفحه دیگری از همان وب‌سایت یا وب‌سایتی دیگر مطابقت کامل یا مشابهت زیادی داشته باشد، آن محتوا از نظر گوگل محتوای تکراری در نظر گرفته می‌شود. «محتوای تولیدی توسط کاربر» (User Generated Content | UGC) به هر نوع محتوایی گفته می‌شود که توسط کاربران یا مشتریان تولید می‌شود. محتوای UGC می‌تواند از نوع ویدیویی، متنی، ارائه بازخورد و نظر یا بررسی محصولات و خدمات باشد.

از سایت خود غافل می‌شویم

‌می‌توانید سایت‌هایی که رقبا رپورتاژ منتشر کردند یا تکنیک‌ های بک لینک سازی رقبا را کشف کنید و شما هم بر این اساس برنامه‌ریزی کنید. خزنده‌های گوگل این سیگنال‌ها را انتخاب کرده و بر اساس آن ارزیابی کنند. بدین‌وسیله آن‌ها می‌فهمند نام برند شما چیست تا در کلمات کلیدی مرتبط شما را رتبه‌بندی کنند. به‌عنوان بخشی از استراتژی سئو خارجی باید هرگونه ذکر مثبت از وب‌سایت، محصولات یا نویسندگان را دنبال کنید و مطمئن شوید که به نظرات منفی یا گمراه‌کننده پاسخ می‎دهید. اگر آدرس سایت را به نام تجاری شما پیوند دهند نیز، بسیار عالی می‌شود. در گذشته نه چندان دور، فرآیند سئو بسیار ساده بود؛ شما با کمک چند محتوای سئو شده و دارای لینک‌های داخلی و خارجی قوی می‌توانستید رتبه خوبی در گوگل به دست آورید؛ اما امروزه الگوریتم‌های گوگل این شرایط را کمی سخت و پیچیده‌تر کرده‌اند.

  • بسیاری از صاحبان سایت‌ها از شبکه‌های اجتماعی فقط برای انتشار اخبار، آموزش دادن و ارتباط با مخاطبان استفاده می‌کنند.
  • در این تکنیک باید سعی کنید محتوایی را منتشر کنید که بتوانید با آن ضربه سختی به بهترین رقبای خود بزنید.
  • به‌عبارت بهتر مسئولیت این ارزیابان بررسی کیفیت صفحه نتایج و مفید بودن نتایج برای کاربران است.
  • شما باید تمام نکات سئوی داخلی، خارجی، تکنیکال را برای سایت چند زبانۀ خود رعایت کنید؛ سپس به صورت مرتب با کمک ابزارهای آنلاین مختلف به دنبال خطاهای سایت بگردید و آن‌ها را رفع کنید.
  • تردیدی نیست که سایت های دیگری که کیفیت بالایی دارند براحتی اجازه ساخت لینک در صفحاتشان را به شما نمی دهند و اصولا از شما طلب دریافت پول می کنند که خب امری طبیعی است.
  • در مقاله امروز از تعریف و اهمیت سئو شروع می‌کنیم و سپس به سئو کلاه‌سفید، سیاه و خاکستری می‌رسیم.

سپس لیست کاملی از تجزیه‌ و تحلیل سایت به شما نمایش داده می شود. این اطلاعات در سه رنگ سبز به معنی وضعیت عالی، رنگ نارنجی وضعیت اخطار و برای بهبود باید کارها گفته‌شده را انجام دهید، و وضعیت قرمز به‌منظور خطر می‌باشد و باید تمامی کارهای مربوطه را انجام دهید. وبلاگ ها و سایت‌های مختلف لینک دریافت کند، گوگل به اعتبار آن پی می‌برد و امتیازاتی برای آن لحاظ می‌کند.. 1- سوشیال سیگنال یک خدمات برای ارتقاء سئو سایت با استفاده از سیگنال شبکه اجتماعی می باشد ، این پروژه توسط نت بازده با نام سوشیال سیگنال در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. فرض کنید چندین فلکه آب وجود دارند که هر کدام به مسیر خاصی می روند، حال می توانیم با باز یا بستن فلکه، تصمیم بگیریم که آب به چه مسیر های ساختمان برود.

در مقابل اگر تلاش کنیم که با انتشار رپورتاژ آگهی و لینک‌سازی به این صفحه جایگاه‌ش را بهبود دهیم در واقع از سئو خارجی به عنوان یک تکنیک کلاه سیاه استفاده کرده‌ایم. سئو خارجی ( off-page SEO) به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که خارج از سایت خودمان انجام می‌دهیم ولی بر سئو سایت و جایگاه ما در نتایج جستجو تاثیرگذار هستند. اسپایفو اطلاعاتی مانند کلمات کلیدی طبیعی، تبلیغات گوگل ادوردز، استراتژی لینک‌سازی، این‌که بیشترین ورودی بر اساس کدام کلمات کلیدی بوده و … را به شما نشان می‌دهد.

از پیوندهای داخلی تولید شده توسط javascript و غیره استفاده نکنید. یک موتور جستجو نمی تواند پیوندهای تولید شده توسط javascript یا flash و غیره را کنترل کند. وبلاگ هایی وجود دارند که علاقه مند به دادن لینک به جدیدترین و بروزترین پست های وبسایت های مرتبط با موضوع خود هستند. شما می توانید با شناسایی این وبلاگ ها به آن ها پیشنهاد دهید که به مقاله شما لینک اختصاص بدهند.

فقط حواستان باشد که درگیر اغراق و زیاده‌کاری نشوید، چون ممکن گوگل از این کارتان خشنود نباشد. سئو خارجی (Off-page SEO) در واقع به افزایش اعتبار و ترافیک سایت کمک می‌کند و به طور کلی برای رقابت با سایت‌های دیگر و جذب بازدید کنندگان بیشتر بسیار مفید است. با استفاده از روش های سئو خارجی می توان به رتبه بالاتر در موتور های جستجو دست یافت و این نتیجه را به دنبال دارد که سایت شما مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد.

اطلاعات دقیقی هم در کارت دعوت می‌نویسیم؛ ساعت، مکان، نوع پذیرایی.اما در مراسم عروسی‌مان هیچ چیزی نداریم؛ نه عروس و دامادی، نه پذیرایی. میهمان‌ها به مراسمی دعوت شده‌اند که در واقع از ملزوماتش فقط نامی دارد. حالا اغراق را به سر حد خودش می‌رسانیم؛ حتی مکانی هم که برای مهمانی در نظر گرفته شده است، مناسب نیست. بااین‌حال انتظاری از میهمانان نباید داشت.برگردیم به موضوع اصلی بحثمان؛ چه زمانی سئو off page را شروع کنیم.

برای انجام این کار باید از ابزار سرچ کنسول (Search Console) سایت خودتان استفاده کنید. اگر مشکلی در مورد زبان یا کشور وجود داشته باشد در آن قسمت به شما نمایش داده خواهد شد. سپس می‌توانید با کلیک کردن روی خطاهایی که گوگل نشان داده است، مراحل رفع خطاها را دنبال کنید.

ما از طریق این فایل به ربات های موتور جستجو با زبان بی زبانی می گوییم که به چه مسیر سایت بروند و به چه مسیری نروند. اگر پیج اینستاگرام فرین را دنبال کنید؛ میدانید که در این چند وقته شروع کرده ایم به آنالیز سئو سایت دنبال کنندگان. یکی از مشکلات دائمی که در اغلب سایت های این دوستان مشاهده میکنم؛ وجود صفحاتی با محتوای کپی (duplicate content) و علاوه بر آن کنیبالیزیشن است. اینفوگرافیک ها به احتمال زیاد رایج ترین مدل محتوای بصری هستند که می توانند بک لینک دریافت کنند. اگر تابحال از این مدل محتوایی استفاده نکرده اید پیشنهاد می کنیم حتماً این کار را انجام دهید.

ساخت ابزار رایگان؛ مانند ماشین حساب ها و یا ابزار طراحی عکس و ویدیو و موارد مشابه، یک متد موثر برای دریافت بک لینک و همچنین شناسایی مخاطبان هدف جدید است. Index/noindex – این نوع تگ متا به موتورهای جستجو می گوید که کدام صفحه را شناسایی کنند و در پایگاه خود ثبت (index) کنند و در صورتی برای صفحه ای از متا تگ noindex استفاده شود خزنده های موتورهای جستجو آن صفحه را ثبت نخواهند کرد. خدمات کاپریلا در دو بخش «ناشر» و «تبلیغ‌دهنده» به کاربران ارائه می‌شود. نمونه‌ای از این تبلیغات را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که مجموعه بنرهای تبلیغاتی با اندازه و حجم کم را شامل می‌شود. این بنرها، به طور کامل با موضوع نوشته شده در وبلاگ – در اینجا «اصول سئو چیست؟ – ۲۴ اصل لازم برای رسیدن به رتبه یک» ـ مرتبط است. یکی از ویژگی‌های متا تگ Robots که در آن به ربات جستجو اطلاع می‌دهید که محتوای لینک را دنبال کند و اعتبار آن را بین صفحات جابه‌جا کند.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما