آغاز مرحله دوم حراج خودروهای خارجی از فردا برای 71 دستگاه

سخنگوی سازمان تملک املاک گفت: در مرحله دوم مزایده خودروهای خارجی قطعا ۷۱ خودرو حضور خواهند داشت.

به گزارش تسنیم، صائب حجاب معاون رئیس جمهور و سخنگوی سازمان مدیریت اموال کشور گفت: در مزایده 565 که فردا برگزار شد 1062 دستگاه خودرو در دستور قضایی قرار داشت و گمرک اعلام کرد در سال 96 تعداد 22 دستگاه ترخیص شده است. . روز شنبه با بازگشایی کد، برخی استان ها 58 خودرو اعلام کردند که از این تعداد 10 خودرو بوشهر، 21 خودرو خوزستان و 27 خودرو مازندران بودند.

وی افزود: 982 خودرو در این مزایده شرکت کردند که از این تعداد 9 خودرو بدون پیشنهاد و 4 خودرو نیز پیشنهاد نامعلوم داشتند و در واقع 71 خودرو فروخته نشد. فردا خودروها بدون عرضه به حراج گذاشته می شوند. این احتمال وجود دارد که این تعداد خودرو به دلیل مشکل در تکمیل قیمت فعلی خریداران افزایش یابد.

اینکه گفته شده 281 خودرو در اختیار شخص حقیقی قرار گرفته صحت ندارد. یک شخص حقوقی دیگر 272 خودرو را پیشنهاد داد که هیچ کدام برنده نشدند. افراد دیگری هم بودند که برنده نشدند. همچنین محدودیتی برای شرکت وجود نداشت و هر فردی می توانست با پرداخت 15 درصد قیمت اولیه در مزایده شرکت کند.

حجتی به ویژه گفت: در صورتی که مابه التفاوت ها باعث شود قیمت واقعی خودرو از قیمت خریدار بیشتر شود، مابه التفاوت اعلام شده رسمی توسط کارشناسان پرداخت شود. در صورت عدم پرداخت این مبلغ، مبلغ واریزی به فرد عودت داده می شود و پس از انصراف، لات به مزایده بعدی اضافه می شود. در صورتی که قیمت خودرو کمتر از ارزش خودرو در مزایده باشد، خودرو به خودرو تحویل داده می شود. در صورت عدم رضایت فرد، مهمانی لغو می شود.

وی در خصوص تمدید مهلت مقرر گفت: مردم 24 ساعت فرصت دارند تا پرداخت را انجام دهند و این مدت قابل تمدید نیست. حراج از فردا آغاز می شود. این کار از طریق ورزشگاه سمانه برگزار می شود و از ساعت 8 صبح مردم می توانند مراجعه و پیشنهادات خود را اعلام کنند. تا 24 ساعت اول فروردین امکان ارائه پیشنهاد وجود نخواهد داشت. دوشنبه فروردین ماه بازگشایی خواهد شد. داشتن امضای الکترونیکی و ارائه ضمانت 15 درصدی نیز ضروری است. در آخرین حراج حدود 1000 نفر ضمانت سختی پیدا کردند. ضمانت نامه باید معتبر و دارای مهلت سه ماهه باشد.

سخنگوی سازمان مدیریت املاک ادامه داد: نزدیک به 1200 میلیارد تومان از پیشنهاداتی که به خزانه واریز شده بود به شرکت کنندگان در مزایده برگشت داده شد. اشخاص حقوقی نیز کد اقتصادی را ارائه دهند.

تعداد خودروهای سیلندر ذکر شده است؟

سخنگوی سازمان مدیریت املاک بیان کرد: در تعداد سیلندر، رنگ و مدل خودرو تفاوت هایی وجود دارد. این موضوع را پیگیری کردیم تا مشکلی برای خریداران پیش نیاید.

وی افزود: در استان خوزستان قیمت برخی خودروها مطرح و نیم بها تعیین شد اما در مزایده قیمت این خودروها حتی از قیمت پورشه 8 میلیارد تومانی در تهران هم بیشتر شد. کل درآمد حاصل از حراج 565 حدود 3 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به قیمت نهایی 85 درصد افزایش داشته است. 9 میلیارد و 100 میلیون تومان گران ترین خودروی فروخته شده در حراج قبلی بود.

اعلام کنسلی خودروها تنها چند ساعت قبل از افتتاح آفرها

حاجتی در پاسخ به سوالی مبنی بر شبهه جدی در خصوص تفاوت تعداد سیلندرهای پورشه های مازندران، گفت: تا روز مزایده نمی دانستیم چنین حادثه ای رخ داده است و این موضوع در پرونده نبوده است. حوزه سازمان مدیریت املاک و بر عهده کارشناسان رسمی بوده است. تنها چند ساعت قبل از اعلام برندگان این موضوع به ما نیز اطلاع داده شد و مجبور شدیم این اقلام را از حراج حذف کنیم.

وی درباره موضوع مغایرت در شماره پلاک خودرو گفت: مرجع تشخیص مدل و سال تولید، دفتر فنی مهندسی راهور محل است و در صورت وجود مغایرت زمانی که پلاک خودرو وجود دارد. ، در مورد تفاوت قیمت تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی سازمان مدیریت املاک در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم ثبت تعداد سیلندر در سامانه ورزشگاه گفت: سیستم اداری زیر نظر وزارت صمت است و هیچ گونه تصرفی در این زمینه نداریم. حوزه.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما